Ziejący nienawiścią Polak zaatakował w niedzielny wieczór parę obywateli Indii, która spacerowała ulicami wielkopolskiego miasta. Pobudzony alkoholem i ksenofobicznym przekazem medialnym mężczyzna postanowił wyruszyć w swój prywatny dżihad przeciwko wyznawcom islamu.

flickr.com
flickr.com

W niepokojącym tempie wzrasta fala nienawiści wobec osób o innych kolorze skóry i odmiennym wyznaniu. – Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 20. Do spacerującego małżeństwa podbiegł 24-letni mieszkaniec Wrześni. Podbiegł do niego i uderzył w twarz obywatela Indii. Jak się później okazało, napastnik był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi – relacjonuje sierżant Adam Wojciński, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu dość szybko, zatrzymali agresora i przewieźli go na komisariat.

Według dziennikarzy Radia Merkury, którzy dotarli do świadków zdarzenia, napastnik nazwał Hindusa „Syryjczykiem” – słowo to stało się dla rasistowskiej polskiej prawicy synonimem obelgi.

Incydent we Wrześni wpisuje się w pejzaż ksenofobicznych aktów agresji, które mają miejsce w całym kraju. Przypomnijmy, że na początku października w Świnoujściu został pobity 12-letni chłopiec, którego jedyną „winą” był ciemny kolor skóry, 3 listopada w Poznaniu młody nacjonalista brutalnie poturbował Syryjczyka; do napaści na osoby wyglądające na przybyszy z Bliskiego Wschodu dochodziło również we Wrocławiu. W ostatni weekend groźby telefoniczne otrzymał imam muzułmańskiego centrum w Poznaniu. O sprawie pisaliśmy tutaj.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Idiota zapewne bardzo pobożny, wyszedł z kościoła nasłuchawszy się ksenofobicznych nawoływań z ambony , doszedł do wniosku , że będzie zbawiony inaczej. A ziejący ninawiścią pokroju dziadka, są tego samego zdania. Alleluja i do przodu ! Won ! z czarną mafią !! I PiSem !!

  2. „Ziejący nienawiścią” – takich słów używają ludzie, którzy sami na co dzień zieją nienawiścią. Człowiek normalny – nie ziejący nienawiścią – użyłby zwrotu „osoba nienawistna” lub „człowiek nienawidzący imigrantów”, etc. Język Strajk.eu jest silnie emocjonalny propagandowo, ośmiesza tę stronę i pozostawia wiele do życzenia. Nawet w „Trybunie Ludu” czegoś takiego nie widziałem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…