80-letnia Barbara Jędrzejowska z Wrocławia jest ofiarą polskiego kapitalizmu. Najpierw straciła swoje oszczędności w wyniku tak zwanej afery Amber Gold, a później zaznała dobrodziejstw rynku pożyczek lichwiarskich. W wyniku zadłużenia straciła mieszkanie, komornik zaś uznał, że ma trafić do schroniska dla bezdomnych.

Eksmisja wstrzymana/ fot Razem Wrocław

Lewicowi działacze stawili się dziś o godzinie 9 przy ulicy Bzowej 23 we Wrocławiu, aby nie dopuścić do eksmisji pani Barbary. Na miejscu pojawił się także komornik, ale bez wierzyciela. Brak tego ostatniego oraz napotkana blokada były powodem odstąpienia od czynności i odroczenia eksmisji.

„Nie ma takiego scenariusza, w którym eksmisja 80-letniej pani do schroniska jest czymś praworządnym. W tym wypadku państwo zawiodło panią Barbarę trzy razy – gdy zostawiło samych sobie ofiary afery Amber Gold, gdy dało swobodnie działać firmom lichwiarskim i w końcu teraz, gdy próbuje ją, 80-letnią kobietę, wyrzucić do schroniska dla bezdomnych. Nie możemy się zgodzić na takie rzeczy.” – powiedziała dla portalu Tuwrocław Magdalena Tuła z Razem Wrocław.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Feudalne przyzwyczajenia i średniowieczny kapitalizm

    Mam dość nazywania lewicowych działaczy, „lewakami”. A schroniska dla bezdomnych, organizuje najczęściej właśnie – kościół katolicki. Który modli się na swojej mszy tylko z prawicowymi konserwatystami. O co się modli? A no o to, aby żyło im się lepiej: tym „prawym i sprawiedliwym” ludziom, którzy chcieli zrobić łaskę tej pani… Którzy teraz, udają się na długi urlop parlamentarny – aż do połowy września. Przecież już tyle zrobili…

  2. za bardzo do przodu. Jeśli jakas instytucja funkcjonuje to mam prawo uważać, że Państwo to jakoś ogarnia, po to m.in. płaci się podatki. Ja masz zielone to przechodzisz przez jezdnię, czy zalatujesz za sygnalizator i sprawdzasz jakie światło ma ten samochód, bo kierowca może też ma zielone i zatrzymał się żeby podrapać się po jajkach i zaraz ruszy.

  3. i tym się zajmujcie a nie gmeraniem po genitaliach swych lub owych oraz popieraniem zabijania nienarodzonych

    1. za bardzo do przodu. Jeśli jakas instytucja funkcjonuje to mam prawo uważać, że Państwo to jakoś ogarnia, po to m.in. płaci się podatki. Ja masz zielone to przechodzisz przez jezdnię, czy zalatujesz za sygnalizator i sprawdzasz jakie światło ma ten samochód, bo kierowca może też ma zielone i zatrzymał się żeby podrapać się po jajkach i zaraz ruszy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

USA: policja trzyma aresztowanych na stadionie. Ukrywanie liczby zabitych

Protesty po zamordowaniu przez policję George’a Floyda nie ustają, choć wczoraj postawiono…