flickr.com/piotrdrabik
flickr.com/piotrdrabik

Sensacyjne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich. Według exit poll Andrzej Duda z wynikiem 34,8 % pokonał Bronisława Komorowskiego, na którego zagłosowało zaledwie 32,2 proc. głosujących. Zasmucający jest świetny wynik rockmana-kabotyna Pawła Kukiza.

Zwycięstwo kandydata PiS jest zaskakujące, gdyż ostatnie sondaże przedwyborcze wskazywały, że urzędujacy prezydent ma 13-15 punktów procentowych przewagi. Komorowski uzyskał znacznie gorszy rezultat niż w I turze w 2010 roku kiedy zagłosowało na niego 41,25 % wyborców. Czarnym koniem wyścigu o Belweder okazał się muzyk Paweł Kukiz z wynikiem 20,3 %. Oznacza to, że również on był znacznie niedoszacowany przez sondaże, które nie dawały mu nadziei na wynik powyżej 16 %.  Na czwartym miejscu uplasował się kolejny kuriozalny kandydat – Janusz Korwin-Mikke. Na bożyszcze „kuców” zagłosowało 4,4 % obywateli. Kolejna w stawce Magdalena Ogórek wypracowała najgorszy wynik w historii startów kandydatów SLD w wyborach prezydenckich. Zagłosowało na nią zaledwie 2,4 % obywateli biorących udział w wyborach. Na kolejnych miejsach uplasowali się:  Adam Jarubas z PSL (1,6%), Janusz Palikot (1,5%), znany z antysemickich wypowiedzi reżyser Grzegorz Braun (1,1 %) wystawiony przez faszyzujący Ruch Narodowy Marian Kowalski (0,8%), Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy (0,6%) oraz Paweł Tanajno z Demokracji Bezpośredniej (0,3%).

Frekwencja wyniosła 49,4%. Druga tura odbędzie się 24 maja.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Polska to taki kraj, w którym wyborcy chcąc dać prztyczka w nos prawicowej władzy głosują na prawicową ekstremę. PA-RA-NO-JA. Kukiz lewicowy? O boziu…

 2. Za Kukizem stoją młodzi ludzie, którzy pragną rozwalić system od środka.
  Kukiz zaś szczerze obiecuje, – nie dam się kupić!
  I co z tego wyjdzie?
  Koalicja PiSu z Kukizowymi?
  Mafia policyjno, prokuratorsko sędziowska może się poczuć zagrożona i cholera wie, co zrobi.
  Wizja więzień pełnych policjantów, prokuratorów, sędziów i komorników jest zbyt piękna żeby mogła być prawdziwa.

 3. Kukiz przekonal ludzi swym autentyzmem i frustracja z patologii systemu, to glos ludzi odrzuconych, niestety skrajni lewicowcy nie chca zobaczyc jego lewicowych sklonnosci.

  1. Widzisz tu jakichś skrajnych lewicowców albo tylko lewicowców? To tylko kolejni sfrustrowani pismacy udający lewicowców. Kiedyś popierali Palikociarnie a jeszcze wcześniej SLD. Widziałeś na tym portalu rzetelna krytykę Komorowskiego czy obecnego rządu? Swój swojemu krzywdy nie zrobi. Tylko Kukiz dla nich nie jest swój. Komorowski i Duda dla Strajk. eu są ok .

 4. uważam ,że należy sie cieszyc z zasmucającego wysokiego wyniku rock-mana , bo jest on dowodem , że społeczeństwo sie budzi , i granice wytrzymałości – rządowy margines bezpieczeństwa posadek wyraźnie sie skurczył. I z tego należy sie cieszyć …

 5. Dlaczego uderzacie głównie w Kukiza? A wysoki wynik Komorowskiego albo Dudy nie jest niepokojący?

  1. Niepokój niepokojem, po prostu nie jest jakoś szczególnie zaskakujący…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…