Przewodniczący zarządu stowarzyszenia „Ordynacka” otrzymał najwięcej głosów w pierwszym starciu o schedę po Leszku M. . W II turze jego rywalem będzie Jerzy Wenderlich.

Włodzimierz Czarzasty/ wikipedia commons
Włodzimierz Czarzasty/ wikipedia commons

Nieoficjalne wyniki zostały udostępnione przez Polską Agencję Prasową, która oszacowała rezultat w oparciu o skany protokołów wyborczych. Na Czarzastego zagłosowało ok. 5 tys. spośród ok. 15 tys. członków Sojuszu, którzy wzięli udział w wyborach. Na drugiego w stawce Wenderlicha oddało głos ok. 3 tys.. Największym przegranym elekcji bez wątpienia jest Krzysztof Gawkowski, którego intensywna kampania w powiatowych strukturach, przełożyła się tylko na ok. 2,5 tys, głosów.  Pozostali kandydaci: Zbyszek Zaborowski, Joanna Senyszyn, Michał Huzarski, Adam Kępiński, Tomasz Nesterowicz, Piotr Rączkowski oraz Dariusz Szczotkowski zanotowali wyniki w granicach kilkudziesięciu bądź kilkuset głosów. Oficjalny rezultat wyborów zostanie ogłoszony we wtorek. Łącznie do głosowania było uprawnionych ok. 60 tys. członków Sojuszu.

Czarzasty nie krył zadowolenia wynikiem wyborów, ale nie wydawał się zaskoczony. O tym, że jest niemal murowanym faworytem do objęcia stanowiska przewodniczącego mówiło się już od czasu wyborów parlamentarnych.  – Wszystkim gratuluję, wszystkim dziękuję serdecznie – tym, którzy na mnie głosowali, głosowali na moich konkurentów. Sojusz Lewicy Demokratycznej idzie do przodu, a kto zostanie przewodniczącym, będziemy wiedzieli za tydzień – mówił na antenie TVP.

Nadziei nie traci jeszcze główny rywal Czarzastego – Druga tura przed nami i zobaczymy, kto uzyska w nich przewagę –  komentował Wenderlich. – Uzyskałem najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych pośród wszystkich kandydatów Zjednoczonej Lewicy. W bardzo trudnym – z wiadomych powodów – okręgu toruńskim pokonałem wszystkich z PO i PiS. Łatwiej zyskuje się autorytet i szacunek wśród wyborców, trudniej wśród członków partii – zwrócił uwagę poseł.

Włodzimierz Czarzasty jest szefem mazowieckich struktur SLD oraz przewodniczącym Zarządu Głównego Stowarzyszenia „Ordynacka”  – organizacji zrzeszającej  byłych działaczy Zrzeszenia Studentów Polskich. W latach 2000-2004 pełnił funkcję sekretarza Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wcześniej piastował stanowisko  w ZSP  był wiceszefem). Był też członkiem i PZPR w latach 1985 do 1990. Stał się osobą powszechnie znaną po wybuchu tzw. „Afery Rywina” w 2002 roku. Raport z prac komisji śledczej badającej sprawę, którego autorem był obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wskazywał Czarzastego jako jednego z członków „grupy trzymającej władzę”, która wysłała filmowca z korupcyjną propozycją do „Gazety Wyborczej”. Takiego przebiegu zdarzeń nie potwierdzono jednak podczas rozprawy sądowej.

[crp]

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jeśli to jest sposób SLD na to by pięknie zatonąć na zawsze to wybór jest trafny.
  Gustowny Pan od „kręcenia lodów” ,który nieboszczkę komunę zapomniał ,pamięta zaś zapach zielonych papierków
  LEWICO EH że TY:)

 2. Szkoda, że towarzysz Szczotkowski nie uzyskał wystarczającego poparcia gwarantującego zwycięstwo w drugiej turze. :(

 3. Jeśli ten głupiomądry, nadęty staruch będzie szefem sld, to tym razem już na 100% zagłosuję na PiS albo Razem.

  1. Możesz też zagłosować na Petru, durniu. Nikogo to nie interesuje.
   Gratulacje dla p. Czarzastego.

  2. Te nicki pod wpisami xD
   Bardziej oczywistych troli się nie dało?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…