Polskojęzyczny internet zalewa w ostatnich latach fala obrzydliwej moralnej degeneracji. Patostreamerzy, YouTuberzy i im podobni szerzą komentarze, apele i przesłania nie tylko oburzające, ale i niezgodne z prawem. Szczęśliwie, jeden z tego miotu trafił znów przed sąd i został skazany.

Daniel Z. i jego rodzicielka zostali dziś (wtorek, 28 stycznia) skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu na prace społeczne m.in. za pochwalanie zabójstwa Pawła Adamowicza. Patostreamer znany w sieci jako „Magical” otrzymał dodatkowo dwuletni zakaz utrwalania i rozpowszechniania w internecie treści wideofonicznych.

Magical nie stanął przed sądem po raz pierwszy. Już rok temu został prawomocnie skazany za pobicie mężczyzny przy ul. Urzędniczej w Toruniu, swoim rodzinnym mieście. Sądowy wyrok opiewał na 5 miesięcy i 15 dni ograniczenia wolności. Jednak Z. nie był wcześniej karany, co skłoniło sędziego by przystał na wykonywanie w tym czasie przez patostreamera użytecznych prac społecznych. To było w lutym. W październiku zaś zapadł kolejny wyrok, tym razem za nakłanianie do składania fałszywych zeznań – rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata próby, zakaz streamowania, dozór kuratora i nakaz podjęcia stałej pracy.

Warto przypomnieć choćby ten drugi przypadek. Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód oskarżyła Magicala o to, że publicznie – w trakcie streamowania – namawiał swoją matkę Małgorzatę i jej konkubenta „Jacę” do składania fałszywych zeznań na komisariacie policji. Zeznania miały dotyczyć przemocy domowej i znęcania się kobiety nad swoim partnerem. Obszernie sprawę opisywała wówczas między innymi Gazeta Pomorska. Magical publicznie instruował oboje, by zeznali nieprawdę.

„Jak ktoś komuś da z liścia, to przecież nie jest przemoc. Jacek kiedyś dostał od matki, ale to nie była przemoc. Oni są dorośli i mogą do siebie mówić, co chcą. Niektórzy ludzie podczas stosunku mówią do siebie wulgarnie. Jeśli ktoś się na to godzi, to wszystko jest w porządku. (…) U nas w domu przemoc kiedyś była, ale teraz już nie ma; wszystko jest na granicy” – twierdził Daniel Z. w trakcie przsłuchania. Wtedy nie przyznawał się do winy. W końcu jednak zmienił zdanie i został skazany.

Dziś usłyszał kolejny wyrok.

Jeszcze w trakcie akcji ratunkowej po ataku na prezydenta Gdańska Daniel Z. wygłaszał libertariańskie, prawicowe brednie na zamieszczonym w sieci nagraniu. Mówił między innymi, że „jest za tymi osobami, które chcą być wolne”.

„Ten nożownik… ja jestem za takimi typami” – oświadczał. Jego matka Małgorzata Z. także pochwalała ten atak. Później z żalem konstatował „niestety przeżył”, a Małgorzata Z. wtrącała uwagi w rodzaju „niech zdycha”.

Prokuratura postawiła zarówno Magicalowi, jak i kobiecie zarzut publicznego pochwalania usiłowania popełnienia przestępstwa zabójstwa prezydenta Gdańska.

Sąd zdecydował o tym, że Daniel Z. nie pójdzie do więzienia, lecz będzie musiał przez 10 miesięcy pracować społecznie przez 30 godzin miesięcznie. Przez dwa lata nie może także utrwalać i rozpowszechniać w ramach prowadzonej działalności gospodarczej treści wideofonicznych w internecie. Co ciekawe, na mocy wyroku został także zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

Małgorzacie Z. zaś sąd wymierzył karę łączną 10 miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Kobieta ma także wpłacić na WOŚP 5000 zł.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Płaczesz bo cię „zmoderowali?”
   Zanim zaczniesz wskazywać kogo „gumkować” a kogo nie to BŁAGAM pisz schludnie!!!!!! Czytasz to co piszesz? Wszak nie ma w tym ni ładu ni składu.

  2. Nie podniecam się tym co napiszę, czasami słownik dowali jakąś głupotę. To tyle, do ciebie

 1. Może niech Strajk stworzy oddzielne forum dla tych zlomkow, jajaajow czy kotów i tak z góry wiadomo co zamieszcza w swoich złotych myślach. Szkoda czasu czyrac te bzdury. Scorpio zostawić, kolego Pepe zostaw Scorpio. Tym pozostałym stworzyć kącik i niech wala co chcą, sami sobie będą odpowiadać i przyklaskiwać. Złomek co ciebie stary ca… e obchodzą majtki jakiejś baby. Jesteś fetyszysta?

  1. Masz jakieś problemy z pisownią czy po prostu jesteś „inteligentny inaczej?” Tego nie da się odczytać!!!

  2. Napisz jeszcze może o tych majtkach tej nawiedzonej. Po co się będziesz nad moja składnia męczyć. Słaba i tyle, kto chce zrozumie, twój problem. Chciałem napisać trollu ale i tak tutaj inaczej nikt cie nie postrzega.

  3. Obraziłeś „lewicową” feministkę nazywając ją „nawiedzoną” a jej poplamione krwią menstruacyjną majteczki nie wzbudzają w tobie zachwytu? W tobie któryś tak polit – poprawny? A fe koleżko Figo Fago Kawa Marago i Baba Nago!!!!!!
   Ale jak ci się chce to możesz poprawić składnie, ostatnie posty nawet,nawet….
   Pozdrawiam, troll.

 2. Słuchajcie strajk.eu, kiedyś byłem temu przeciwny ale moglibyście wprowadzić podobną mechanikę jak na KP czyli komentarze tylko za pośrednictwem FB? Od tego zalewu prorządowych trolli chce już się zaglądać na komentarze a widać że robią to regularnie te same osoby.
  Zanim ktoś napisze „czy każdy z którym się nie zgadzam jest trollem” to nie, taki Klasyczny Liberał np. Nim nie jest choć z nim się nie zgadzam, ale żenujące persony które chyba nie mają swojego życia jak Skorpion czy ZiomekKP. 1 który bez żenady przyznaje że pozostawia komentarze pod każdym artykułem są nimi bez cienia wątpliwości.

  1. Głupiś jak but: po pierwsze KAŻDY może założyć lipne konto na jankeskim szajsbuku i pisać co mu się żywnie podoba, po drugie wolę aby kasował mnie redaktor ze STRAJKu niż jakiś bot z Kalifornii a po trzecie piszesz niechlujnie stylistycznie i ciężko cię zrozumieć.
   Pozdrawiam wielbicielu GUKP,PiW z Mysiej 5.

  2. ZiomekKP prezentujesz poziom typowego frustrata któremu Ziobro załatwił posadę przed komputerem, nawet nie potrafisz wyartykułować jednego zdania bez inwektyw.
   Pewnie przecież z zakładaniem fejkowych kont macie ogromne doświadczenie. ;)

 3. „Kobieta ma także wpłacić na WOŚP 5000 zł” — a dlaczego akurat na WOŚP a nie np. na jakieś schronisko dla zwierząt, Owsiak ma monopol na zbieranie kasy, w Toruniu nie ma potrzebujących?
  A gdyby ktoś skrzywdził biskupa Jędraszewskiego, Brauna z Konfederacji albo kogoś innego z kim ci redaktorze nie po drodze a jakiś bzik chwalił by to w sieci to też byś jechał po nim Bojanku? Chyba jednak nie bo jakoś nie potępiłeś „ci…..maryjek” czy innych tego typu „epokowych” dzieł, twój „partner” z portalu Piotrek N. swego czasu jechał po drukarzu z Łodzi który odmówił druku gejom ale chwalił bardzo pewnego hotelarza z Niemiec który odmówił noclegu posłowi z AFD, Pietrek twierdził, że hotelarz jako prywaciarz miał prawo odmówić bo hotel jest jego i basta!!!!!!
  Takieście „lewackie” (nie mylić z lewicą) wyznawcy „Kalizmu”!!!!!!
  Aha, Adamowicz to przestępczy śmieć który tak kradł, że sam nie mógł się doliczyć swych zdobyczy, miał szczęście, że ktoś pozbawił go wstydu — gdyby nie nożownik to teraz spędzał by czas w więzieniu a nie w podziemiach Bazyliki.

  1. Spoko, spoko, Wielkiego Budynia w Gdańsku nikt by nie ruszył. Już parę lat temu jednemu zależało na tym i się ze…ał, a nic nie zrobił. A Muminek w międzyczasie pozwolił zalać betonem kolejną część miasta i dostał za to kolejne mieszkania.

 4. Komentarz czeka na zatwierdzenie…………… 20 postów pod WSZYSTKIMI artykułami na portalu, po 100 wejść na materiały video a oni moderują!!!!!! Palnijcie się w te puste łepetyny……………..

  1. 100/100

   a tak przy okazji, to dawno kolegi nie widziałam, coś się zaniedbujesz w podbijaniu artów ;)

  2. Ad. Jaa
   Nie mam już nerwów wklejać i sam siebie „moderować” po 10 razy, ciebie też tak tępią?

  3. Ad. Jaa
   Oni z tą „moderacją” czyli cenzurą zniechęcają ludzi do siebie tak jak czyni to pewna „podobno lewicowa” feministka pisząca w Krytyce Politycznej o nazwisku Maja Staśko, nie znałem kobiety do dzisiejszego poranka aż natrafiłem na jej zdjęcie na instagramie i nie mogę wyjść z szoku — na owym zdjęciu panna Staśko jest w poplamionych krwią majtkach a podpis pod zdjęciem informuje, że bardzo się z owej krwawej plamy cieszy gdyż owa plama dowodzi, że nie nosi w sobie płodu……….. Panna Staśko informuje jeszcze publikę, że będzie w tych poplamionych i brudnych gaciach chodzić tydzień w ramach protestu (nie wyjaśniła w ramach jakiego), ta panna określa się jako lewica……………
   Pozdrawiam.

  4. Oja_ebe, nie, nie chcę tej pani oglądać… choć oczywiście wolność jest i może ona chodzić w majtkach poplamionych czymkolwiek :)

   Mnie tak nie młoderują, może używasz słów, które są na automatycznej blekliście? Domyślam się że za młoderację odpowiada aułtomat, więc trzeba spróbować przewidywać jego ruchy :)

   edit: tu mnie właśnie dopadło, hehe jak widać powyżej

  5. Ad. Jaa
   Właśnie ciekawym jest to iż nie użyłem żadnych „przecinków” powszechnie uważanych za ble,ble,ble ale myślę, że przy takiej ilości postów mister Bojan czy mister Pietrek mają ustawiony tryb pt. powiadom mnie o poście i voila!!! rżną aż wióry lecą!!!!
   A propos owej panienki z Krytyki tragicznym jest to, że ona i jej podobni uważają iż MUSISZ zachwycać się jej poplamionymi krwią majtasami bo jak się nie zachwycasz toś cham, seksista, homofob i faszysta do kwadratu!!! Kłania się tutaj dialog nauczyciela z uczniem z „Ferdydurke’ — „Jak to Słowacki nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca!!!!!”
   Pozdrawiam.

  6. Dokładnie, to jest problem typu „każdy kto nie jest z nami, jest przeciwko nam”, to taki po pierwsze brak tolerancji dla odmiennego zdania, a po drugie wykluczanie osób które mają jeszcze inne, tj. trzecie zdanie.

   A to są moim zdaniem najpoważniejsze grzechy lewicy, a zwłaszcza tej jej najgłośniejszej części która zbyt zbliża się do liberalizmu (przynajmniej obyczajowego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Agrounia rozczarowana opozycją, a szczególnie lewicą

Michał Kołodziejczak przez wielu był postrzegany jako czarny koń polskiej opozycji. Co dzi…