Ewa Łazowska z Teofilowa wygrała proces z Polskim Związkiem Działkowców. Kobietę chciano pozbawić prawa do działki za dokarmianie zwierząt.

fot. pixabay.com/ Wow-Pho
fot. pixabay.com/ Wow-Pho

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Wisienka” chciał pozbawić Ewę Łozowską działki za to, że pomaga zwierzętom. Działkowcy nie życzą sobie obecności wolno żyjących kotów na ich terenie.

Ewa Łozowska przebudowała swoją działkową altanę tak, aby mogła stać się schronieniem dla odwiedzających ją zwierząt. Prócz tego na co dzień maluje na drewnie obrazki z kotami, pisze wierszyki i opowiastki. Wydała pięć książek dla dzieci. Dochód ze swojej działalności przeznacza głównie na opiekę nad dzikimi kotami. Zarząd działek podał ją do sądu.

To pierwsza wygrana w Polsce sprawa z Polskim Związkiem Działkowców o dokarmianie kotów. Zapewne stanie się precedensem. Ewy Łozowskiej broniło dwóch łódzkich adwokatów, którzy w sprawę zaangażowali się pro bono – i wygrali. „Nie trzeba być żadnym miłośnikiem zwierząt, by dojść do wniosku, iż nawet gdyby wprowadzono w regulaminie danego ogrodu zakaz dokarmiania dzikich zwierząt, to taki zakaz mógłby zostać uznany za sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt” – napisano w uzasadnieniu wyroku.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…