Resolution Foundation ostrzega! W przypadku wygranej Partii Konserwatywnej w wyborach 12 grudnia, w Wielkiej Brytanii drastycznie wzrośnie ubóstwo wśród dzieci. Eksperci wskazują m.in. na antyhumanitarną politykę socjalną torysów.

Zdaniem Resolution Foundation, manifest wyborczy torysów „nie wprowadza niezbędnych zmian w obecnej polityce socjalnej”, a tym samym „ignoruje rosnącą biedę”. „W rezultacie ubóstwo dzieci może osiągnąć najwyższy poziom od 60 lat” – zaznaczono i dodano, że może to dotyczyć nawet 34 proc. dzieci.

„Nowoczesne państwo opiekuńcze zmieniało swój charakter przez ostatnie 70 lat, ale największe zmiany nastały w ciągu dekady pod rządami torysów. Po wyborach w 2010 r. politycy znacznie ograniczyli wsparcie dla pracujących rodzin, oszczędzając na nich 34 mld funtów” – wskazała Laura Gardiner z Resolution Foundation.

Opozycyjna Partia Pracy zapowiedziała, że jej ewentualny rząd przeznaczy dodatkowe 9 mld funtów na pomoc finansową dla rodzin, co pozwoli na wyprowadzenie ze skrajnej biedy 550 tys. dzieci. Labourzyści przyznali uczciwie, że nawet takie fundusze „nie naprawią zniszczeń, do których doprowadzili torysi, gdy zamrozili wydatki na pomoc społeczną”.

Potwierdzają to inne raporty Resolution Center.

Laura Gardiner wskazywał na to dziś we wpisach w sieci społecznościowej Twitter. „Pakiety socjalne, które proponują Partia Pracy i Liberalni Demokraci powstrzymałyby wzrost ubóstwa wśród dzieci, ale propozycje żadnej z głównych partii nie przewidują jego zmniejszenia.” – pisze szefowa Resolution Center.

Niestety, Partia Pracy ma coraz mniejsze szanse na zwycięstwo w najbliższych wyborach pomimo charyzmatycznego lidera Jeremy’ego Corbyna i konsekwentnie lewicowego programu. Życie polityczne w Zjednoczonym Królestwie pożarły demony Brexitu.

Resolution Foundation to niezależny brytyjski think-tank utworzony w 2005 r. Zajmuje się monitorowaniem sytuacji rodzin o średnich i niskich dochodach.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …