Kolejna kompromitująca rozmowa Mateusza Morawieckiego wyszła na światło dzienne. Onet opublikował fragment wymiany zdań między ówczesnym prezesem banku Banku Zachodniego WBK a zastępczynią prezesa PGE Bogusławą Matuszewską. Chodziło o bankowe reklamy.

Opinia publiczna miała już szansę poznać poglądy Mateusza Morawieckiego na temat wojny, zarządzania społecznymi oczekiwaniami oraz kryzysu uchodźczego. Dziś doszła kolejna taśma. O tyle ciekawa, że tym razem premier wypowiada się na temat własnych rodaków, pokazując ten sam brak szacunku dla ludzi, który wywołał powszechne – i słuszne – oburzenie pod adresem goszczących w tym samym lokalu „Sowa i Przyjaciele” polityków Platformy Obywatelskiej.

Zaprezentowany przez Onet fragment rozmowy dotyczy reklam Banku Zachodniego WBK, których bohaterem był Chuck Norris. Bogusława Matuszewska, zastępczyni prezesa PGE, pyta Morawieckiego, czy reklamy odnoszą sukces.

– Chuck Norris działa – mówi Matuszewska.

– Działa rewelacyjnie – odpowiada obecny premier, po czym dodaje: – Ale ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite.

Czy Morawiecki właśnie dowiódł, że tak samo pogardza współobywatelami, jak aroganccy politycy z konkurencyjnego obozu? Politycy PiS przekonują, że wcale nie. – Na pewno tak nie jest, pan premier szanuje Polaków – przekonywał gazetę.pl poseł PiS Ryszard Bartosik.

Sam premier do taśmy się nie ustosunkował. Zamiast tego kontynuuje narrację o wstawaniu z kolan, opowiadając o wykupieniu przez państwo Polskich Kolei Linowych. „Polski kapitał”, „rodzima własność”, „narodowa tradycja” – te zaklęcia mają przekonać wyborców, że Morawiecki wcale nie jest przedstawicielem tej samej zepsutej i wyalienowanej elity, której rządów mieli już dość.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A co miał powiedzieć? Kto niby tworzy to żałosne społeczeństwo? Wybitni inteligenci, oczytani erudyci, empatyczni aktywiści o globalnej, gatunkowej świadomości? Jasne… Gdyby tak było debilne reklamy by nie działały…
  Jakie od lat jest poparcie dla wszystkich antysystemowych, humanistycznych organizacji i kampanii? Prawie zerowe. To o czymś chyba świadczy, przestańcie idealizować „lud” bo lud ten ma Was w… nosie. I to nie przez swoją mądrość.

 2. W sumie miał rację -jego koleś z telewizji twierdził zawsze, że głupi naród to kupi. I tylko dzięki takim głupcom rządzą.

 3. We własnym gronie była to ocena skuteczności tej głupawej reklamy. A była skuteczna!
  Pieprzenie nt. ,,braku szacunku do Polaków”. bierze się jedynie z… przemożnej chęci dokopania konkurencji za wszelką cenę. Bez liczenia się z faktami.
  Przestawić ocenę jako pogardę – to trzeba mieć zryty beret…albo absolutny brak argumentów.

  1. A jednak Bieńkowską PiSowi udało się w ten sposób skompromitować. Przypomnij sobie ich oburzenie. Dziś okazuje się że nie są lepsi.

   Ostatnie Twoje zdanie odnosi się zatem również do PiSu, prawda? Czy może stosujesz różne miary?

  2. @Lej. Nie zrozumiałeś. Szkoda.
   Całość odnosi się do braku profesjonalizmu dziennikarskiego autora informacji. Nie różnicuje obu postsolidarnościowych formacji bo obie – jak mawiał mój dziadek – po jednych pieniądzach…
   I obie starają się robić jedynie dobrze bogatym. Z tym że PiS zmienił nieco front i usiłuje przy okazji jak najmniej wkurzać tych biednych.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Jan Paweł II zostaje we Wrocławiu. Plac 1 Maja nie miał szans

Wniosek o zmianę nazwy jednego z kluczowych punktów komunikacyjnych w stolicy Dolnego Śląs…