Rzym zakazał dorożkom poruszania się po ulicach miasta. Wypchnięto je wyłącznie do parkowych alei w celu ochrony bezpieczeństwa zwierząt.

fpt. pixabay.com

„W Rzymie poziom smogu i ruch uliczny zagrażają bezpieczeństwu zwierząt i stąd wynika decyzja o przeniesieniu dorożek do stref zieleni” – napisała w oficjalnym oświadczeniu Linda Meleo, szefowa wydziału do spraw transportu w zarządzie miejskim. Miejski wydział do spraw ochrony środowiska dodał, że celem władz Wiecznego Miasta jest całkowity zakaz transportu konnego.

Rzym chce wprowadzić elektryczne dorożki. Liczy na to, że okażą się dużą atrakcją turystyczną.

Przeniesione do parków dorożki będą tymczasem kontrolowane, aby zwierzęta nie musiały pracować ponad siły. Już teraz dorożkarzom stolicy Włoch zabroniono ruchu po ulicach od czerwca do września w godzinach największych upałów, czyli od 13.00 do 17.00. W ubiegłych latach zbyt wiele koni padało z wyczerpania na ulicach miasta. Ograniczono też czas pracy koni do 6 godzin dziennie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Balcerowicz zapłacze. Polacy chcą, aby bogaci płacili wyższe podatki

Polacy przestają wierzyć w mit skapywania bogactwa. Badanie UCE Research pokazuje, że pona…