Piętnastoletnia Nepalka Roshani Tiruwa zmarła, bo z powodu miesiączki została zmuszona przez rodzinę do nocowania w szopie dla zwierząt. Przyczyną śmierci było zaczadzenie.

http://www.litizen.com/story_new.php?name=Mrs.-Kalpana-Saroj-The-Self-Made-Millionaire-Award-Winner-Of-Padmashree-&story_id=2436

Część mieszkańców Nepalu wierzy, że pozostawanie w jednym domu z miesiączkującą kobietą sprowadza na jej otoczenie nieszczęście, a nawet klęskę żywiołową. W czasie okresu kobieta jest uznawana za „nieczystą” i nie może uczestniczyć w życiu rodziny. Podczas menstruacji kobiety są więc wyganiane z domu i muszą mieszkać w pomieszczeniach przeznaczonych dla zwierząt. Owa tradycja, nosząca nazwę Chhapaudi, praktykowana jest przez nepalskich wyznawców hinduizmu. Władze Nepalu oficjalnie zakazały jej w 2005 roku. Niestety, mało skutecznie.

Policja ustaliła, że 15-latka z miejscowości Gajra zmarła w wyniku zaczadzenia, bo jako „nieczysta” została zmuszona do nocowania w szopie pozbawionej wentylacji i tam grzała się przy rozpalonym ognisku.

W tym miesiącu to drugi przypadek śmierci w związku z praktykowaniem Chhaupadi. Co jakiś czas wyganiane z domu kobiety giną w wyniku ataku dzikich zwierząt lub ukąszeń węża. Często też z powodu samotnego przebywania w budynkach dla zwierząt, padają ofiarami gwałtów.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…