Pracownia IBRiS przeprowadziła badania zaufania do polityków polskich. Rezultaty są kompromitujące.

Żadnemu z polityków nie udało się przekonać do siebie ponad połowy ankietowanych. Mało tego, znajdujący się na pierwszym miejscu prezydent Duda cieszy się zaufaniem 42,1 proc pytanych, ale nie ufa mu więcej osób, bo 42,9 proc. Donaldowi Tuskowi ufa 41,7 Polaków, ale nie ufa, 42,8 proc. Trzeci na liście – premier Mateusz Morawiecki zdołała przekonać do siebie 38,3 proc., ale nie zaufało mu aż 43,4 proc pytanych.

Jedynym politykiem, co do którego ufających mu (33,3 proc.) jest więcej niż nieufających ( 26,1 proc. jest przewodniczący PSL Władysław Kosiniak – Kamysz, polityk słabo rozpoznawalny stojący na czele słabej partii.

Za to poza podium rezultaty są aboslutnie zdumiewające. Beacie Szydło ufa ledwie co trzeci Polak (29,8 proc. , ale nie darzy jej zaufaniem co drugi (54 proc.). Podobne rezultaty, wskazujące, że zdecydowana mniejszość Polaków kupiłaby od niego używany samochód, ma Jarosław Kaczyński (odpowiednio – 29,8 i 56,2).

Zdecydowanym liderem jeżeli chodzi o liczbę z nie ufających mu Polaków ma, co nie jest niespodzianką, Antoni Macierewicz. Nie ufa mu 68,1 proc. obywateli, a ufa, 15,3 proc. Zbigniew Ziobro ma też ogromna grupę ludzi, którzy nie ufają ministrowi sprawiedliwości i prokuratorowi generalnemu (58,3 proc.), ale ufających ma niezbyt mało – 28,9 proc.

Wyniki badania IBRiS wskazują na upadek polskiej klasy politycznej i brak choćby jednego polityka z osobowością i charyzmą, który potrafiłby przekonać do siebie większość obywateli.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Bankier prezydentem Ekwadoru. Nieoczekiwana porażka socjalisty Andresa Arauza

Ekwador jednak nie będzie miał lewicowego prezydenta. Andres Arauz, ekonomista, który zami…