Share Button

Jesienią ubiegłego roku Czarny Protest kobiet powstrzymał drakońskie prawo antyaborcyjne. Czy zbliża się dzień, gdy znowu trzeba będzie wyjść na ulice?

Jarosław Kaczyński /flickr.com/Piotr Drabik

Niepokojące zapowiedzi wygłosił w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” sam Jarosław Kaczyński. Niby zauważył, że w Polsce nie wszyscy są katolikami i nawet on musi się z tym pogodzić. Z drugiej jednak strony zaznaczył, że jego partia ma wielkie plany. – Chcemy utrzymać władzę, aby zmieniać nasze państwo, ale także, by nie pozwolić na niszczenie tradycyjnych wartości – oznajmił. W ramach ochrony wartości PiS zamierza m.in. wykonać kolejne podejście do kwestii przerywania ciąży. Kaczyński roztoczył przed katolickimi czytelnikami wizję wprowadzenia zakazu tzw. aborcji eugenicznej. Tym nienaukowym terminem środowiska „obrońców życia” określają możliwość usunięcia ciąży z uwagi na nieodwracalne uszkodzenia płodu.

– Sądzę, że zakaz aborcji eugenicznej ma szanse na wprowadzenie w stosunkowo nieodległym czasie, choć w nieco inny sposób, niż próbowano do tej pory – groźnie zabrzmiały słowa prezesa PiS.

Na razie wiadomo, że w sierpniu do Sejmu najpewniej wpłynie projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, pod którą podpisy będzie zbierać Fundacja Życie i Rodzina. To z nią związana jest Kaja Godek. Fundacja zasłynęła w ostatnim roku m.in. organizacją wystaw, na których wbrew powszechnie uznanym badaniom naukowym przekonywano, że homoseksualiści żyją przeciętnie 15-20 lat krócej, a także są cztery razy bardziej skłonni do zabijania (sic!).

Share Button

3 komentarze

 1. qaduq napisał:

  To zła wiadomość dla kobiet i dobra dla opozycji. Wprowadzanie pełnej koncepcji totalnego kontrolowania wszelkiej działalności, zwłaszcza prywatnej, im bardziej uciążliwe, tym szybciej otworzy oczy społeczeństwa. Perwersyjnie rzec można, że więcej PiS-u w przestrzeni prywatnej, to mniej w publicznej i politycznej. Kwestią taktyki opozycji jest dyskontowanie tych coraz ciekawszych pomysłów. Przy okazji warto zwrocic uwagę na probę całościowej wykładni, jaka pojawila się w sobotę w znanym dzienniku, której autor wręcz zapowiada, że nie ma de facto możliwości koegzystencji ludzi różnie myślących i o odmiennych światopoglądach w ramach jednego społeczeństwa, w czytelnym domysle państwa. Po raz pierwszy tak skonstruowana zapowiedź może wywolać uśmiech politowania u naiwnych. Jest to jednak zwarta i jasna wykładnia. Warto dokładnie i ze zrozumieniem poczytać.

 2. Seff napisał:

  „Już wkrótce ujrzycie i przeżyjecie Boskie objawienie Chwały Mojego Syna, połączone z ukazaniem blasku jaśniejącego krzyża. Obłok Chwały ogarnie każdego z was tak, iż doświadczycie rzeczywistości Boga i Jego obecności. Ujrzycie nie tylko Chwałę Boga, ale także poznacie siebie i wasze uczynki w Jej Obliczu.” Ujrzą to ci którzy wprowadzili in vitro a także ci co mienią się katolikami a odrzucili 5 października 2016 obywatelski projekt STOP ABORCJI. Wy którzy oddajecie pokłon demonom uczestnicząc w czarnych marszach doznacie takiej trwogi, że niektórzy z Was umrą na miejscu. Chwila ta jest bardzo bliska.

  • Antal Falk napisał:

   I objawi się wam, o niewierni, Dobre Mzimu i Złe Mzimu…
   I w ogóle… :-o :-o :-o

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*