A może my też moglibyśmy nie wpuścić Rafała Ziemkiewicza? Nie wpuścić go do polskiej debaty publicznej, do mediów. Choćby na jakiś czas, dopóki nie zmieni swojego języka pogardy i nie wypleni z niego wyzwisk?

Z całym szacunkiem, brytyjska posłanka Partii Pracy Rupa Huq, która domaga się dla niego zakazu wjazdu na Wyspy, i która „zarzuciła mu negowanie Holokaustu, islamofobię i pogardliwe traktowanie mniejszości” – nie doceniła go. Zapewne nie wiedziała, bo i skąd, że RAZ to również znany seksista zaprawiony w mansplainingu i słowny agresor, rzucający wiązankami obraźliwych epitetów w kogo popadnie.

Ma i tak szczęście posłanka Huq: RAZ zasugerował, iż jest „tylko” idiotką, nie na przykład „kaszalotem, obok którego facet trzeźwieje rano” – naturalnie po obowiązkowym „wykorzystaniu nietrzeźwej”, bo kto tego nigdy nie robił, nie zna smaku życia.

Spieszę wyjaśnić, skąd „idiotka”: w liście, który Ziemkiewicz napisał dziś do „Guardiana”, znaleźć możemy następujące kwiatki: „Rozumiem, że pani Huq nie mówi po polsku, ale przecież jest internet, który pozwala na zweryfikowanie informacji. Ktoś, kto rzuca tak skandaliczne oskarżenia, jest albo nieuczciwy, albo jest po prostu idiotą”.

Chciałabym zaapelować do posłanki Huq: niech się pani cieszy jak prosiątko w deszcz, że nie mówi pani po polsku! I niech pani pod żadnym pozorem tego internetu nie włącza, bo pani osiwieje. Bo obok twittów o kaszalotach zobaczy pani też złote myśli takie jak ta: „Kobiety nie szwendają się nocą pod cudzym domem wrzeszcząc o swoich cipach i macicach”. Albo ta: „Stare brzydkie baby wulgarnie atakują młodą i ładną. Archetypiczny obraz wojny antypisu z pisem”. Albo ta: „Pani Dryjańska (…) jest zdeformowana, a jednak mama już urodziła”. Niech się pani cieszy, że nie napisał do pani tymi samymi słowami, którymi zwrócił się w 2009 do szefa PKW: „Dziadek zejdź, kurwa, dziadek, spierdalaj z tej anteny”.
W dalszej części swojego listu Ziemkiewicz pohukuje: jaki to z niego „uznany pisarz, autor wielu bestsellerów oraz członek redakcji » Do Rzeczy« , w którym jeszcze do niedawna pisywał Jacek Czaputowicz, obecny szef MSZ”.

Swoją drogą Europa ratuje ostatnio nasz nadwiślański honor, zatrzaskując drzwi przed Czarneckim, Międlarem, Ziemkiewiczem – pokazując, jak bardzo przesunęły nam się granice tolerancji na ksenofobię i chamstwo.

I wreszcie najlepsze: „Nazywanie mnie prawicowym ekstremistą, czy neonazistą to tak jak nazywanie połowy naszego społeczeństwa ekstremistami, czy neonazistami – lub nazywanie tak naszego rządu”. Połowa to może faktycznie za dużo powiedziane, ale może warto się zastanowić, czy przypadkiem niewiele nam do tej połowy brakuje. Wezwania do zdjęcia jarmułki przez prezydenta, wafelkowy torcik dla Adolfa Hitlera, swastyki na Marszu Niepodległości – to wszystko świadczy o tym, że jeżeli ktoś to widzi i nadal zaprzecza, że są pwody do zmartwień, to jest, cytuję „albo nieuczciwy, albo jest po prostu idiotą”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. UK zrobiła z Ziemkiewicza męczennika prawicy,co jest głupotą.Nie może być tak ze tylko na podstawie jakiś wyrwanych z kontekstu wypowiedzi Ziemkiewicza, nie chcą wpuścić go do demokratycznego kraju,bo to zaczyna pachnieć totalitaryzm i to jest zwykła dyskryminacja,z tego co mi wiadomo to Ziemkiewicz nie został skazany za propagowanie faszyzmu,w takiej sytuacji w sprawie Ziemkiewicza powinna interweniować ambasada Polska.

 2. @lubat
  Bez tego jestem dobrze samokrytyczny…
  Ale to co się dzieje w polskim internecie…. 8-(
  Powoli chyba zacznę mieć perwersyjną rozrywkę z czytania różnych komentarzy… ;)

 3. „Ziemkiewiczowanie” może i jest prostackie, ale to cecha większości ludzi świata, a poza tym to jakaś forma antidotum na „książkowanie”, które w dużym stężeniu byłoby zabójcze.

 4. Czy Ziemkiewicza gdzieś nie wpuszczono czy też pani Weronika próbuje pokonać Ziemkiewicza na polu fantastyki?
  Mam wrażenie że w redakcji coraz częściej naużywacie środków psychoaktywnych i wtedy wasze artykuły wyglądają jak ten powyższy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Burza słoneczna może zdmuchnąć infrastrukturę świata, jaki znamy

Kilka dni temu media obiegła informacja o nadchodzącej burzy słonecznej. A mianowicie, że …