Zakopiańscy przedsiębiorcy chcą od 18 stycznia otworzyć pensjonaty. Deklarują chęć przyjęcia ozdrowieńców i osoby zaszczepione. – Chcemy wymagać testów na Covid-19- deklarują.

-Chcemy żeby szczepionki ruszyły w całej Polsce, żeby turystyka ruszyła pełną parą- mówi właściciel pensjonatu na Podhalu.

Pod Tatrami atmosfera gęstnieje. Zimowy lockdown daje się we znaki całemu biznesowi turystycznemu. Grupa drobnych przedsiębiorców wpadła na pomysł, aby zacząć otwierać biznesy dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych, oraz wymagać od przyjeżdżających posiadania aktualnych testów na Covid-19.
Za przykład podają Słowację, gdzie ruszyły już stoki narciarskie, hotele i pensjonaty.

– Jednym z możliwych pomysłów byłoby właśnie otwarcie dla osób zaszczepionych, byłoby to bezpieczne dla wszystkich. Test antygenowy, który można zrobić w 15 minut i jest dostępny w każdej aptece. Tak jak jest na Słowacji.
W między czasie zawiązują się różne ruchy społeczne, które dążą do otwarcia turystki. Jednym z nich jest kontrowersyjna inicjatywa „Góralskie Veto”, ze skrajnym nacjonalistą Sebastianem Pitoniem na czele, który wprost zaprzecza istnieniu pandemii i nie zamierza negocjować z rządem, tylko weźmie co jego.

Jednak nie wszyscy idą za Pitoniem. Duża cześć przedsiębiorców uznaje istnienie pandemii, i chce działać w reżimach sanitarnych, dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich gości.

– Od paru miesięcy nie mamy turystów w ogóle, ruch zupełnie ucichł. Jeśli osoby są ozdrowieńcami, są zaszczepione, bardzo chętnie byśmy gościli u nas w domu- opowiada właścicielka pensjonatu w rozmowie z PAP.

– Od października jesteśmy zamknięci, karczma działa tylko na wynos. Chcielibyśmy, żeby każdy z naszych gości miał zrobiony test, wtedy moglibyśmy otworzyć- mówi z nadzieją właściciel restauracji.

Co na to rządzący? Na razie nie ma mowy o porozumieniu i wyjściu naprzeciw oczekiwaniom branży turystycznej.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

USA niewiarygodnie o śmierci palestyńskiej dziennikarki

Śmierć palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh, 11 maja br. wywołała falę protestów w…