45-letni pracownik administracyjny paryskiej prefektury policji, wzorowy funkcjonariusz-informatyk Mickaël H., zaopatrzony w kuchenny nóż, wybiegł ze swego biura, by zabijać policjantów. Po zabiciu trzech z nich oraz kobiety, podobnie jak on pracownicy administracyjnej, zginął na dziedzińcu od kuli w głowę wystrzelonej przez jednego z funkcjonariuszy.

Zabity napastnik, dzisiaj. twitter

Dramat rozegrał się na centralnej paryskiej wyspie Cité, niedaleko spalonej niedawno katedry Notre-Dame, gdzie mieści się prefektura. Uzbrojony w nóż głuchoniemy mężczyzna, z którym nigdy nie było żadnych problemów, zabijał najprawdopodobniej z powodu „konfliktu osobistego” w pracy, o którym na razie nic nie wiadomo.

Trop terrorystyczny został w każdym razie szybko porzucony. Na miejsce przyjechali premier Philippe i prezydent Macron, by wyrazić „solidarność z policją”. Policja w tym czasie przeszukała mieszkanie napastnika w bloku na dalekich przedmieściach i aresztowała jego żonę. Do tragedii doszło nazajutrz po ponad 20-tysięcznej manifestacji policjantów w Paryżu, domagających się poprawy warunków pracy.

Policja jest zmęczona cotygodniowym, siłowym rozganianiem manifestacji „żółtych kamizelek” i niedoinwestowaniem resortu – ministerstwo jest im winne pieniądze za godziny nadliczbowe. Atmosferę w pracy pogłębiają samobójstwa policjantów – 52 od początku tego roku.

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Pewnie to nie ma żadnego znaczenia, ale ten gość trochę ponad rok temu przeszedł na islam.

  1. gazeta.pl:
   „Napastnik to 45-latek, który od ponad 20 lat pracował w urzędzie prefektury. Mężczyzna był asystentem administracyjnym, zatrudnionym jako technik komputerowy. Cierpiał na głuchotę. Według Yvana Assiomy, regionalnego sekretarza policyjnych związków zawodowych, napastnik miał 18 miesięcy temu nawrócić się na Islam.”
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25266437,francja-atak-nozownika-na-francuskich-policjantow-nie-zyje.html

   TV Rossija1 wczoraj też o tym informowała. Tam podali jeszcze, że „nawrócenie” mogło nastąpić pod wpływem żony wyznającej islam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Francuscy związkowcy gromią „Solidarność’ za mizianie się z Le Pen i Zemmourem. „Zdumienie i obrzydzenie”

Sekretarz Generalny CGT, czyli największej centrali związków zawodowych we Francji, napisa…