Padł rekord: 4 i pół roku pozbawienia wolności. Tak postanowił Sąd Rejonowy w Tychach. Mężczyzna pobił ciężarną konkubinę i zabił psa ze szczególnym okrucieństwem, zadając mu liczne pchnięcia nożem. Zwierzę umierało w cierpieniu kilka godzin.

– Jest to najwyższy wyrok za znęcanie się nad zwierzęciem, jaki kiedykolwiek zapadł w Polsce – powiedziała Katarzyna Kuczyńska, zastępca inspektora krajowego, członek Rady Krajowej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” i była szefowa oddziału OTOZ w Oświęcimiu. W procesie Łukasza N. występowała w roli oskarżyciela posiłkowego.
Mężczyzna w sumie trafi do więzienia na 5,5 roku – dostał wyrok łączny za pobicie, niszczenie mienia i zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem.

Ma tez zapłacić 6 tys. zł nawiązki na rzecz ochrony zwierząt, nie wolno mu będzie opiekować się żadnym czworonogiem przez 15 lat. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Mieszkaniec Lędzin miał od dłuższego czasu znęcać się nad psem. Jest dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości: ma na koncie 10 wyroków za różne przestępstwa.

– OTOZ Animals od 17 lat walczy o sprawiedliwość w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt. Tym razem także od początku do końca uczestniczyliśmy w przewodzie sądowym. Wyrok jaki zapadł w Tychach jest jasnym przekazem, iż nie ma w naszym kraju przyzwolenia na tak bestialskie czyny, a osoby znęcające się nad zwierzętami nie mogą czuć się bezkarne. Choć nic nie przywróci już życia pieskowi Nero, to zawsze pozostanie w naszych sercach, a kara jaką poniósł jego oprawca będzie przestrogą innych – powiedziała mediom Katarzyna Kuczyńska. – Uzasadnienie wyroku było naprawdę mocne. Przykre jest tylko to, że ta historia w ogóle się wydarzyła, że wciąż dochodzi do tak potwornych aktów okrucieństwa wobec zwierząt – dodała.

Rozprawę prowadziła sędzia Agnieszka Żydek-Bortlik.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. No tak….
    Pobicie ciężarnej kobiety to małe miki w stosunku do zabicia nożem kundla…. 4,5 roku za kundla, a rok za demolkę i pobicie…
    Panie Kuchanny! Pij pan coś lżejszego, bo od takich ,,mądrych wyroków” jeno ciśnienie rośnie…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Putin ogłosił częściową mobilizację. Krok ku wielkiej wojnie? [akt.] Protesty w rosyjskich miastach

Prezydent Rosji w swoim dzisiejszym porannym wystąpieniu (8 rano czasu warszawskiego) ogło…