Były już memy wzywające do ponownego uruchomienia komór gazowych w Auschwitz. Teraz polscy „obrońcy cywilizacji europejskiej” zabrali się za zbieranie pieniędzy „na karabin na ciapatych”.

/ fot. Ania za: Dziennik Bałtycki
/ fot. Ania za: Dziennik Bałtycki

Do skarbonek zachęcających do wrzucania napiwków lub datków na szlachetny cel ustawionych w sklepach i knajpach już się przyzwyczailiśmy. W sklepie sieci Freshmarket przy ul. Dworskiej w Gdańsku można jednak było wziąć udział w zbiórce zgoła innego rodzaju. Klientów podchodzących do kasy witała dziś skarbonka z kartką głoszącą dosłownie: „Zbieram na karabin na ciapatych :)”.

Autorem idiotycznego żartu, jak napisał „Dziennik Bałtycki”, był jeden z pracowników sklepu. Nie wiadomo, czy do ksenofobicznej skarbonki popłynęły datki. Wiadomo natomiast, że – na szczęście – są jeszcze w Polsce ludzie myślący inaczej, niż rosnąca w siłę prawicowa ekstrema. Na Facebookowym profilu sklepu pojawiły się wpisy, których oburzeni autorzy zapowiadają, że nigdy więcej w tym miejscu zakupów nie zrobią. Za świetny dowcip uważa natomiast całą sytuację sprzedawca. Jak relacjonuje jedna ze zniesmaczonych klientek, zapytany o to, czy widział napis, oznajmił tylko: No jasne!

Innego zdania jest właściciel marki, Żabka Polska. Anna Jarzębowska-Kwiatek powiedziała w jej imieniu „Dziennikowi Bałtyckiemu”, że zbiórka jest obrzydliwa i niedopuszczalna, a sieć zajmie się wyjaśnieniem sprawy. Sieć Freshmarket opublikowała w sieci przeprosiny i zapewniła, że załoga sklepu została pouczona.

Po sieci krąży również post z profilu „Dziennika Bałtyckiego” informujący o sprawie. Część internautów udostępnia go, dając wyraz złości i niesmakowi. Inni – by napisać, że jest jeszcze dla Polski nadzieja i że tak właśnie w tym kraju załatwia się problemy. Fala agresji wymierzona w Polaków w Wielkiej Brytanii przez tamtejszych „obrońców ojczyzny” niczego nie nauczyła.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Zuchy! Zwalczyliście przejaw ksenofobii w Żabce! Tak powinna wyglądać prawdziwa walka o prawa człowieka! Prezydent P będzie Was być dumny.

    1. Imię angielskie, więc pewnie dlatego z polszczyzną masz kłopoty? Napisz może ostatnie zdanie po angielsku, skoro po polsku zrozumiale sklecić go nie potrafisz.

    2. @Jakub Już wytrzeźwiałem. Przepraszam za błędy. Powinno być ” Prezydent P powiniem być z Was dumny”. Czasem jest bardzo trudno na trzeźwo zabrać się do czytania i komentowania takich durnych artykułów .

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nie dla zysków, nie dla uciechy miliarderów. Powstaje oddolny europejski puchar piłkarski

Nie tylko Legia Warszawa reprezentuje polski futbol w europejskich pucharach w sezonie 202…