Lokalny portal informacyjny donosi, że do X Wydziału Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Gliwicach wpłynął stosowny wniosek. Przedtem starostwo poprosiło stowarzyszenie o pisemne wyjaśnienia na temat świętowania urodzin Adolfa Hitlera, które pokazał „Superwizjer” TVN.

Organizacja odpowiedziała, że to nie ona była organizatorem wydarzenia, a zarząd Dumy i Nowoczesności wyraził otwarcie dezaprobatę dla tego pomysłu. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest, że w evencie wzięli udział jej członkowie – z przewodniczący Mateuszem S. na czele. On też znalazł się w gronie zatrzymanych 6 osób tuz po emisji programu. Policja znalazła u niego w domu materiały o treści faszystowskiej. Co prawda zarówno Mateusz S., jak i pozostałe zatrzymane osoby zostały już zwolnione do domów, nadal; jednak grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Starosta Wodzisławia Śląskiego Ireneusz Serwotka najwyraźniej postanowił dmuchać na zimne. Jak podaje wodzisławski portal Nasze Miasto, prawnicy starostwa przeanalizowali odpowiedź DiN, w której zarząd przekonuje, iż jego członkowie brali udział w „wafelkowych urodzinach” prywatnie. Prawnicy porozumieli się z prokuraturą, prowadzącą dwa śledztwa w sprawie materiału TVN i doszli do wniosku, że lepiej będzie stowarzyszenie (formalnie działające jako organizacja pożytku publicznego!) zdelegalizować.

Sekretarz starostwa w Wodzisławiu Śląskim Michał Lorek powiedział w rozmowie z TOK FM, że prokuratura okręgowa w Gliwicach została wyznaczona jako uczestnik postępowania dotyczącego rozwiązania organizacji: – Prokuratura będzie normalnie uczestniczyć w rozprawie sądowej i uzupełniać materiał dowodowy, który myśmy zgromadzili i przesyłamy we wniosku do sądu. Prokuratura będzie te materiały uzupełniać o zebrane przez siebie dowody.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. bardzo dobrze ale to za mało trzeba wykorzenić faszyzm ze świadomości szczególnie młodych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewygodny przeciwnik Kaczyńskiego – Marian Banaś odkrywa karty

Zdania z ust Mariana Banasia, szefa NIK, jakie padły podczas rozmowy w programie radiowym,…