Maksymilian Materna, muzyk i właściciel klubu w Kielcach, zdemontował makabryczną wystawę antyaborcyjną z terenu kościoła garnizonowego w swoim mieście. Jej właściciel, Fundacja Pro – Prawo do życia zapowiada złożenie zawiadomienia o przestępstwie.

Ekspozycja przygotowana przez fundację Pro – Prawo do Życia była pokazywana na terenie kościoła Matki Bożej Królowej Polski za zgodą miejscowego proboszcza. Zapytany o jej drastyczną treść przez dziennikarza kieleckiej „Gazety Wyborczej” ksiądz stwierdził, że wystawa ostrzega przed łamaniem piątego przykazania. Zasugerował, że ma wstrząsać sumieniami kobiet, które być może dzięki niej zrezygnują z aborcji, a właściwie z zabójstwa dziecka. – Gdyby udało się dzięki tej wystawie uratować jedno życie ludzkie, to warto było – podsumował.

Innego zdania był Materna, którego zdaniem porozrywane płody mogły przede wszystkim przerazić dzieci. W jego ocenie kościół nie jest miejscem na budzenie sporów ideologicznych. Wreszcie zbulwersował go widok Hitlera na jednej z plansz, opatrzonej podpisem „Aborcja dla Polek zalegalizowana przez Hitlera 9 marca 1943″. Po nieudanej próbie skontaktowania się z proboszczem i kurią mężczyzna zdemontował plakaty. Podkreśla, że nie zniszczył wystawy, ale zabezpieczył ją jako dowód i zabezpieczoną zawiózł na komisariat. Złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zachęcania do przemocy i propagowania faszyzmu.

Swoje zawiadomienie zamierzają złożyć przedstawiciele fundacji, która wystawia w Polsce drastyczne foldery. Zarzucają Maternie wandalizm i będą starali się o jego ukaranie. Niezależnie od tego mężczyzna może mieć problemy z powodu wejścia na teren prywatny – w tym wypadku kościelny. Jak pisze „Echo Kielc”, Materna ma nadzieję, że będzie wzięte pod uwagę, że miał dobre zamiary, a ekspozycja była widoczna w przestrzeni publicznej.

Nie bylibyśmy tego tacy pewni.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Zaprzysiężenie Dudy: Lewica przyszła w kolorach tęczy. „To symbol walki o wolność’

„Będziemy z tęczą i z przypomnieniem, że ludzie to ludzie. Równość to równość. Miłoś…