Prezydent Peru Pedro Castillo wziął udział w inauguracji działalności nowoczesnego Szpitala Dwustulecia Canta Callao w stołecznej dzielnicy San Martín de Porres. Przy okazji zapowiedział, że w najbliższym czasie oddane do użytku zostaną kolejne szpitale w różnych regionach kraju.

„Stoi przed nami ogromne wyzwanie, jakim jest ochrona życia w obliczu obecnej pandemii i chronicznych problemów. (…) Zdrowie Peruwiańczyków nie może czekać. Zdrowie nigdy nie powinno być biznesem, ani przywilejem” – mówił prezydent. Zaznaczył, że jego administracja od początku urzędowania stara się dokładać wszelkich starań w walce z pandemią COVID-19.

„Na te ciągłe działania składa się wzmacnianie poziomu podstawowej opieki zdrowotnej oraz organizowanie naszych placówek medycznych, tak aby nie brakowało łóżek, tlenu medycznego, leków ani personelu” – mówił Castillo. Dodał, że jego gabinet będzie nadal aktywnie działać na rzecz rozbudowy sprawiedliwego, nowoczesnego i efektywnego systemu ochrony zdrowia, w którym nikomu nie odmawia się dostępu do opieki zdrowotnej czy leków.

W celu urzeczywistnienia tych planów budowane są kolejne szpitale – w przyszłym tygodniu zostaną oddane do użytku nowoczesne placówki w Chao (w region La Libertad) oraz w Chota (w regionie Cajamarca). Będą one wyposażone w odpowiednio 56 i 42 łóżka szpitalne, a także sprzęt do poważnych operacji, diagnostyki obrazowej, tomografii oraz opieki porodowej. W pierwszym kwartale tego roku otwarty zostanie szpital w Cutervo, trwa również budowa dwóch dużych placówek w Piura i Chimbote.

Prezydent złożył w tym tygodniu niespodziewaną wizytę w stołecznym szpitalu Dos de Mayo. Spotkał się i rozmawiał z hospitalizowanymi pacjentami oraz pracującym tam personelem medycznym.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zamach na Donalda Trumpa

W sobotę (o 1.00 w nocy w niedzielę czasu polskiego), podczas mityngu Donalda Trumpa w mie…