Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) ujawniła w poniedziałek, 8 września, że Sławomir Nowak, były minster w rządzie Donalda Tuska i p.o. szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor), podał nieprawdziwe informacje w deklaracji majątkowej.

Sławomira Nowaka w Polsce pamięta się przede wszystkim z jego słynnego zegarka, którego nie był uprzejmy on wpisać do swojego oświadczenia majątkowego. W latach 2011-13 pełnił on funkcję ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. Jego kariera przybrała międzynarodowy charakter trzy lata później. Miejsce dla niego znalazło się w administracji postmajdanowskiej Ukrainy. Od 2016 r. ustanowiono go p.o. dyrektora Ukrawtodoru.

Niestety, jego nawyk ukrywania cennych artefaktów w swoich deklaracjach majątkowych nie zanikł.

„W sumie ustalono, że doszło do zadeklarowania nieprawdziwych informacji o wartości 189,2 tys. hrywien” – poinformowały służby prasowe NAZK. W przeliczeniu na polską walutę jest to kwota ok. 30 tys. zł.

Zawiadomienie w tej sprawie NAZK skierowała do sądu, co jest podstawą do wszczęcia sprawy dotyczącej naruszenia administracyjnego.

Gratulujemy Sławomirowi Nowakowi.

paypal
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Stan wyjątkowego chaosu. Włochy w czasach Covid -19 [korespondencja]

We Włoszech lato w pełni, temperatury powyżej trzydziestu stopni Celsjusza. Wielu Włochów …