Dzieci miliardera wszystkie pieniądze trzymają na zagranicznych kontach, zatem komornik ma problem ze ściągnięciem z nich 8 tysięcy złotych kosztów sądowych, które są winni Bronisławowi Wildsteinowi.

TV Republika i jej ówczesnego naczelnego Bronisława Wildsteina pozwano jeszcze w 2014 roku. Kancelaria SPCG (Studnicki, Płeszka, Ćwiąkalski, Górski) reprezentująca interesy Jana Kulczyka wysłała do telewizji pismo z żądaniem przeprosin i sprostowania – prawnicy twierdzili, że wyemitowany w Republice materiał o prywatyzacji Ciechu S.A. narusza dobra osobiste jednego z najbogatszych Polaków. Proces ten jednak ostatecznie przegrał, a wyrok nakazał spadkobiercom zapłatę 8 tys. zwrotu kosztów sądowych.

Młodzi Kulczykowie nie dostosowali się do wyroku. Kiedy do akcji wkroczył komornik, okazało się, że jest bezradny: dzieci miliardera nie mają grosza przy duszy – stan ich jedynego polskiego konta nie pozwala na ściągnięcie 8 tysięcy złotych.

Wildstein wyznał prawicowym mediom, że po odejściu z Republiki Jan Kulczyk, a następnie jego spadkobiercy „żądali setek tysięcy złotych zadośćuczynienia” oraz „ogłoszenia pokajań w wybranych przez siebie mediach – proszę zgadnąć których – co kosztowałoby kolejne setki tysięcy”.

W materiale wyemitowanym w TV Republika mowa była o kulisach sprzedaży Ciechu S.A. spółce KI Chemistry należącej do Kulczyka, a także o naciskach, jakie miał wywierać na media, aby nie publikowały taśm jego podsłuchanych rozmów. „Dodatkowo wypłynęły podsłuchy, w których Kulczyk oferuje się, że popracuje w Niemczech nad usunięciem naczelnego »Faktu« Grzegorza Jankowskiego, i… słowa dotrzymuje. Wprawdzie to inna sprawa, ale wskazywała modus operandi Kulczyka w stosunku do mediów, a więc pośrednio potwierdzała rewelacje naczelnego »Wprostu«” – napisał Wildstein w jednym z feietonów.

Trzymamy jednak kciuki, aby uzyskał zwrot kosztów od dwójki ubogich sierot.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Sąd Najwyższy otwiera furtkę do karania hierarchów kościelnych chroniących pedofili

Ten ważny wyrok Sądu Najwyższego może stać się początkiem całego procesu, który oczyściłby…