Share Button

X edycja ogólnopolskiej akcji mającej na celu walkę o lepsze traktowanie psów odbędzie się w sobotę 1 października w 40 polskich miejscowościach.

fot. facebook.com/ Zerwijmy Łańcuchy
fot. facebook.com/ Zerwijmy Łańcuchy

Głównym organizatorem happeningu jest portal Psy.pl. Po raz X w całej Polsce aktywiści przypną się do psich bud krótkimi łańcuchami, aby zademonstrować na własnym przykładzie, co mogą czuć zwierzęta, do których cierpienia przywykliśmy. Widok psa na łańcuchu to polska codzienność, na nikim nie robi wrażenia. Jednak właśnie dzięki akcji „Zerwijmy łańcuchy” świadomość społeczna w tym zakresie powoli się zmienia.

W Warszawie wydarzenie odbędzie się na Placu Zamkowym – pod hasłem „Czas na zmiany – już nie zakuwamy” 1 października o 12.00. „Twarzą” kampanii jest aktor Jacek Rozenek, od lat w akcję angażują się też m.in. Majka Jeżowska, Michał Piróg czy Katarzyna Piekarska. W tym roku akcja odbędzie się w rekordowej (40) liczbue polskich miast, będzie tez połączona ze zbiórką pieniędzy przez OTOZ Animals.

– Nie nawołujemy, by z dnia na dzień wszystkie psy zostały spuszczone z łańcuchów – zdajemy sobie bowiem sprawę, że to byłoby niebezpieczne. Zależy nam, by psy miały godne życie, wodę w misce i jedzenie. Aby były trzymanie zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, czyli – jeśli muszą być na łańcuchu – miał on długość przynajmniej trzech metrów, by pies był z niego spuszczany nie rzadziej niż co 12 godzin i miał schronienie przed zimnem i upałem – mówi Paulina Król, naczelna portalu Psy.pl.

Share Button

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*