Ulicami stolicy województwa lubuskiego pod hasłem walki z „islamizacją Polski” przemaszerowała grupa ziejących nienawiścią ksenofobów. Zadymiarze krzyczeli m.in. „Allach chuj” i „Islamskie kurwy pozabijać”. Organizatorem marszu było środowisko partii KORWiN.

facebook.com/Korwin. ZielonaGóra
facebook.com/Korwin. ZielonaGóra

Pochód, który przeszedł ulicami Zielonej Góry zgromadził ok. 500 osób. Wśród nich byli czołowi politycy ugrupowania, m.in. Janusz Korwin-Mikke. Za dygnitarzami maszerowała gromada kiboli miejscowego żużlowego klubu Falubaz oraz działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

Według relacji dziennikarzy lokalnej „Gazety Wyborczej”, marsz był nienawistnym spektaklem, który budził przerażenie i odrazę mieszkańców. Rasiści skandowali hasła obrażające zarówno uchodźców jak i cały świat islamu w najbardziej prymitywny sposób. Można było usłyszeć m.in. – „Kozojebccy” czy „Islamiści to pedały” oraz „Allach chuj, Mahomet chuj”. Demonstrujący  odpalali petardy i race, którymi następnie rzucali w kierunku przypadkowych przechodniów, w tym również na jeden z placów zabaw, gdzie przebywała grupa przedszkolaków.

– Wszystkie suki kurwy sprzedajne, które siedzą w Brukseli, powinno się powiesić za zdradę kraju – wycedził przed kamerami jeden z neonazistów.

Kibole Falubazu stanowili trzon demonstracji, jednak władze tego klubu nie zamierzają wystawić zakazów stadionowych uczestnikom rasistowskiego spędu, mimo, ze większość z nich miała odsłonięte twarze, co umożliwia ich identyfikację.

– Jako klub nie mamy zamiaru nakładać zakazów za zachowanie poza stadionem. W innym wypadku bylibyśmy zmuszeni przeglądać kartoteki wszystkich kibiców kupujących bilety. Dostałem wczoraj sygnały o wydarzeniach na deptaku. Rzucanie petard na plac zabaw jest żenujące. Klub jednak nie może brać odpowiedzialności za wszystkich podających się za kibiców Falubazu – tłumaczy Marcin Grygier, rzecznik prasowy klubu.

Podobnego zdania jest były prezes żużlowców, a obecnie senator, Robert Dowhan. – Nie można utożsamiać klubu z manifestującymi fanatykami. Nie wiem też, kto tam był. Wiem, że normalny kibic nie symbolizowałby takiego antagonizmu i nienawiści. Zachowywanie się w ten sposób jest niedopuszczalne. Żaden klub by się pod tym nie podpisał. Nie ma miejsca na takie zachowania w cywilizowanym mieście – przekonuje senator Platformy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ale wiesz że nazywając afgańskich i pakistańskich ksenofobów ksenofobami posługujesz się mową nienawiści?

   Zapamiętaj: ksenofob to Polak, który w grupie agresywnych mężczyzn zza granicy widzi agresywnych mężczyzn zza granicy. Polak nie będący ksenofobem i faszystą w mężczyznach tych zobaczy niewinne kobiety i dzieci.

   To przecież takie proste….

 1. Dzisiaj, we wtorkowe popołudnie w Norymberdze uchodźcy przeprowadzili protest. ok 60 osób demonstrowało pod jednym z centrów handlowych. Już od dwóch tygodni zakwaterowani są w jednej dużej hali, śpią na łóżkach polowych, nie mają prywatności, a do tego jeszcze nie zostali poinformowali o swojej przyszłości.

  Czy jestem już faszystą czy jeszcze mogę dopisać że niektórzy trzymali kartony z napisem „chcemy pracy” (Wir wollen Arbeit)? a dzieci „chcemy szkoły”.

  Patrze na zdjęcie w niemieckiej prasie i z pewnością muszę być rasistą bo widzę wśród wielu mężczyzn tylko dwie kobiety i czworo dzieci. Staram się bardzo ale nie jestem w stanie widzieć inaczej. To jednak musi być rasizm a nawet faszyzm…

 2. W czym islam jest lepszy od faszyzmu (nie nazizmu, tylko faszyzmu Mussoliniego)?
  Jest bardziej wolnościowy, tolerancyjny? Nic z tych rzeczy, morze krwi przelane w imię nieistniejącego Allaha to wystarczający powód, by potępić religię, która za apostazje karze śmiercią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ridda
  Słowo islamofobia ma taką wartość jak słowo faszystofobia, niechęć do systemu represji jest czymś naturalnym.
  Ludzie z demonstracji z pewnością wyżej cenią Araba-ateistę, niż Polaka konwertytę na islam, więc mowa o rasizmie to tylko propaganda schizofrenicznych lewaków.

 3. Pewnie zorganizowaliby kontrmarsz ale kibole to siła i żywioł. Na ustawkę wątłe chłopaczyny z lewicy nie pójdą.:)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Migranci zablokowani na morzu: Salvini przed sądem, aktor Richard Gere świadkiem

Dziś przed sądem w Palermo na Sycylii rozpoczął się proces Matteo Salviniego, b. wicepremi…