Popularny dziennikarz Tomasz Kammel odważnie sprzeciwił się narastającej fali nienawiści i agresji ze strony polskiej skrajnej prawicy. Na Facebooku napisał m.in., że popiera przyjęcie uchodźców, a jego niepokój budzą głównie wybryki nacjonalistycznych bojówkarzy,

Tomasz Kammel, dziennikarz i celebryta / youtube.com
Tomasz Kammel, dziennikarz i celebryta / youtube.com

Kammel jest bohaterem mediów rozrywkowych i cieszącym się sporą popularnością dziennikarzem. Prowadzi m..in. program “Pytanie na Śniadanie” w TVP2 oraz jest kapitanem jednej z drużyn w „Kocham Cię Polsko”.

Tym razem jednak celebryta postanowił zabrać głos w ważnej sprawie społecznej, jaką jest kryzys migracyjny. Kammel dał do zrozumienia, że przyjęcie uchodźców do Polski uważa za oczywistą kwestię etyczną. Przypomniał również, że zdecydowanym zwolennikiem pomocy ludziom uciekającym z terenów dotkniętych terrorem i wojną jest papież Franciszek. Skrytykował natomiast egoistyczne i ksenofobiczne nastroje, niestety coraz bardziej powszechne w polskim społeczeństwie.

“Papież jest idiotą, który nic nie rozumie i pomaga ciapatym. Polacy wiedzą najlepiej, jak wielkie zagrożenie stanowią uchodźcy, chociaż nie przyjęli ani jednego. Po polskich miastach chodzą ludzie z opaskami, ewentualnie odprawiają msze w stylu faszystowskim, by potem krzyczeć o ZABIJANIU wrogów ojczyzny. Jakiś bezmózg pali kukłę Żyda na środku miasta. Nie podoba mi się tooo!!!!!!!!!!!! Szczególnie dzisiaj chcę, żeby Polska znowu stała się tym krajem, z którego dumna była cała Europa” – napisał na facebooku.

Wpis dziennikarza telewizji publicznej wywołał poruszenie wśród jego fanów, niektórzy gratulowali mu odważnej postawy, inni zarzucali “zdradę Polski”. Ktoś również złożył donos do administracji Facebooka w związku z podejrzeniem naruszenia regulaminu. Co ciekawe, portal usunął status dziennikarza, uznając, że… użył on języka nienawiści wobec grupy etnicznej lub religijnej. Kammel nie krył zażenowania taką decyzją.

“Drogi Facebooku. Usunąłeś mi jeden z wpisów, który rzekomo wykraczał poza ramy regulaminu twojej społeczności. Użyłem tam ironii, ale przede wszystkim piętnowałem ksenofobię, nietolerancję i brak gotowości do pomocy ludziom, którzy jej naprawdę potrzebują. Wiem, że otwartość na innych, swobody obywatelskie i walka z ksenofobią to wartości, które tobie też są bliskie. Więc jeśli to przeoczenie, to proszę, przywróć mi posta. Jeżeli nie, to po prostu będę pisał je lepiej. Niemniej jednak liczę na to, że w przyszłości się to już nie zdarzy” – skomentował dziennikarz, zarzucając administratorom Facebooka brak umiejętności zrozumienia ironii.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Brawo Kammel ! Człowiek szerokiego humanitaryzmu, etyki i oświecenia, a nie wąski egoista jak andy, pantruskawek i sru czyli korwinowscy emigranci na lewicowym portalu. Co oni tu robią ?

    1. Jestem komunistą, przyjacielu! Miałem niezły ubaw, gdy zostałem mianowany „korwinowcem”. Co tu robimy? Ja osobiście okazyjnie kpię sobie z tego, co się tu wypisuje, choć przyznam, że sensu żadnego w tym nie widzę – co niektórzy nigdy nie zmądrzeją. Jeśli to jest dla Ciebie lewicowy portal, to ośmielę się zgadywać, że Twoja przygoda z lewicą skończyła się na „Razem” – coś dalej na lewo przyprawia Cię zapewne o ciarki i przerażenie (albo po prostu trollujesz).

  2. Chyba ponad rok temu inny celebryta pan Piotr Gadzinowski zadeklarował że przyjmie u siebie w domu garstkę arabskich migrantów. Mógłby pan panie Nowak opisać jak wygląda dobry przykład integracji polskiego , lewicowego ateisty z muzułmańskimi przyjaciółmi? Chyba że to była Wielka Ściema Polskiej Lewicy .

  3. To jest „Pudelek” czy „strona startowa polskiej lewicy”?

    Żartuję, ten portal jest znacznie głupszy niż jakakolwiek strona o celebrytach.

  4. co to za celebryta to zwykły palant niech się weżmie do uczciwej pracy a nie kłamie tak jak mu prezes każe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…