Medalistka Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata w windsurfingu już brylowała na salonach patriotycznej prawicy świętując honorowe członkostwo Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. A potem Związek przyznał, że przyznanie honorowego członkostwa było niezgodne z prawem.

Ostatnio Zofia Klepacka bardziej niż z osiągnięć sportowych znana jest z jednoznacznie wyrażanych homofobicznych poglądów. Za to spadła na nią fala krytyki ze strony krytykowanych środowisk i jego zwolenników, jak i demonstracyjne wsparcie ze strony prawicy. Klepacka od dawna deklaruje się jako krytyk otwartego społeczeństwa i gorliwa katoliczka.

W poniedziałek w stołecznym Centrum Szembeka świętowano nadanie Klepackiej honorowego członkostwa organizacji kombatantów Armii Krajowej. Tytuł ten nadał jej okręg Warszawa Wschód ŚZŻAK. O randze uroczystości i znaczeniu Klepackiej dla obecnej władzy świadczy obecność na uroczystości grupy PiS-owskich oficjeli: wiceministra sportu i turystyki Anny Krupki, posła PiS Andrzeja Melaka, szefa gabinetu Ministra Obrony Narodowej Łukasza Kudlickiego oraz księdza kapelana Jerzego Błaszczaka. Ten ostatni nie pozostawił wątpliwości, za co sportsmenka została wyróżniona:

– To świadectwo: nie dam moich dzieci na poniewierkę, na poniżenie programem, którym chcą upodlić człowieka, dziecko. I za to bardzo pani Zofii dziękujemy – mówił, cytowany przez „Gazetę Wyborczą” ks. Błaszczak.

Problem w tym, że szybko po uroczystości władze ŚZŻAK oficjalnie podały, że wspomniany tytuł został nadany z naruszeniem przepisów organizacji, co czyni go niebyłym. Oznajmiono to w specjalnym oświadczeniu.

Rzecznik związku Tadeusz Filipkowski stwierdził, że nic władzom Związku nie jest wiadomo o przyznaniu honorowego członkostwa, a nadanie tytułu przez okręg Warszawa Wschód jest bezprawne.

Gorączkowe szukanie wśród celebrytów kogoś, kto popiera homofobiczne poglądy środowiska PiS, nie oglądając się na wymogi prawa, skończyło się kolejną kompromitacją i zawstydzającą sytuacją dla samej Zofii Klepackiej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A jak jej postawa i poglądy mają się do ducha olimpizmu; antyrasistowskiego, antyksenofobicznego, anty-homfobicznego, antysemickiego itd. Czy aby PKOl nie powinien w tej mierze wydać przynajmniej oświadczenie. Casus z zawieszeniem kapitana reprezentacji siatkarzy za jego ksenofobiczna wypowiedź nt. Persów/Irańczyków daje w tej mierze sporo do myslenia.

 2. Bronicie LGBTQWERTY niczym niepodległości a w dniu wyborów owe towarzycho ma was i partię które popieracie głęboko w swych kakaowych „oczętach”……………………………..
  Wincy „homo nie wiadomo” a sukces tzw. „lewicy” widzę ogromny……………………………
  Ps. Klepacka dostała więcej „celebryckiego” poparcia niż Kinia Rusin zwana dziennikarką znaną li tylko z tego, że niejaki Lis dziennikarz onegdaj ją pukał.

  1. A bronią Ziomuś, bronią.
   Powód jest prosty jak deska od dobrego stolarza. TO BEZPIECZNY TEMAT! Można bronić tej mniejszości, tak samo jak krzywo przewiniętych wojujących feministek bo… NIE NARUSZA SIĘ ŚWIĘTOŚCI PRYWATNYCH I KORPORACYJNYCH INTERESÓW!
   I można przy okazji poudawać lewicowca pełnogembo!

  2. Ad. Skorpion 13
   Święte słowa, ich lewicowość to LGBTQWERTY i dłuuuuuuuuuuuugggoooooo nic (a potem jeszcze większe nic), pozdrawiam.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Biedne kraje nie dostają szczepionek – bogaty Zachód nie zdał egzaminu z człowieczeństwa

Wydawało się, że ludzkość postawiona wobec światowego zagrożenia powinna przejawić choćby …