Po porozumieniu w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych, związkowcy dopięli swego i w Polskiej Żegludze Morskiej. „Solidarność” wynegocjowała porozumienie z zarządcą komisarycznym spółki.

/ wikipedia commons

Dwa tygodnie temu wszystko wskazywało, że w PŻM dojdzie do strajku. „Solidarność” wystosowała w tej sprawie taki komunikat. „Zarząd Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego z oburzeniem i niepokojem obserwuje wciąż pogarszającą się sytuację pracowniczą w Polskiej Żegludze Morskiej i negatywnie ocenia postępowanie jej władz w osobie Zarządcy Komisarycznego”.

Wczoraj wojewoda zachodniopomorski poinformował, że strony sporu się dogadały. Związkowcy podpisali porozumienie z zarządcą komisarycznym PŻM, Pawłem Brzezickim.

– Strony zgodziły się co do trybu i zasad postępowania w sprawach dotyczących pracowników objętych zamiarem zmiany warunków pracy i płacy – powiedziała rzeczniczka wojewody Agnieszka Muchla.

– Jednocześnie zadeklarowano, że „podpisanie tego porozumienia wyczerpuje i kończy kwestię sporną między stroną pracodawcy a stroną społeczną” – dodała, informując, że w firmie groźba strajku została zażegnana.

To kolejny sukces związkowców. Parę dni temu dogadano się w sprawie ratowników medycznych. „Solidarność” wycofała się z postulatu dymisji ministra Radziwiłła, a resort zgodził się na podwyżki. O 400 zł już teraz i o kolejne 400 zł w styczniu 2018.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…