Jego odwołania domagała się m.in. Fundacja Pro-Prawo do życia. Prof. Stanisław Radowicki został zwolniony ze stanowiska przed upływem kadencji. Krytykował Bogdana Chazana i akcję „Szpitale bez aborterów”.

Minister Zdrowia, fot. mz.gov.pl

Jak twierdzi rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia, decyzja Konstantego Radziwiłła dotycząca odwołania konsultanta krajowego do spraw ginekologii i położnictwa „wynikała z przepisów ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia, zgodnie z którymi organ powołujący konsultanta odwołuje go przed upływem kadencji, jeżeli w ocenie tego organu konsultant nie realizuje powierzonych mu zadań i uprawnień lub zaistniały okoliczności uniemożliwiające ich dalsze wykonywanie”.

Według Fundacji Pro, która na wiosnę zbierała podpisy pod petycją w sprawie odwołania konsultanta, podczas kadencji Radowickiego „drastycznie wzrosła ilość wykonywanych w szpitalach aborcji”. Przedstawiciele fundacji osobiście przekonywali ministra i wiceministrów zdrowia do tego, aby miejsce prof. Radowickiego zajął ktoś inny. Tak się stało – nowym konsultantem został prof. Krzysztof Czajkowski, kierownik kliniki położnictwa i ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Proliferzy są pełni optymizmu: „Petycję podpisało kilka tysięcy osób i okazała się ona społecznym sukcesem. Czy nowy Krajowy Konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa okaże się bardziej ludzki dla nienarodzonych dzieci? Z pewnością Fundacja Pro – Prawo do życia będzie jego pracę monitorować”.

Zwolniony przez Konstantego Radziwiłła profesor „Przetrwał” 11 ministrów zdrowia. Swoją funkcję objął za rządów SLD w 2002 roku – właśnie po Bogdanie Chazanie.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Strajkowali, walczyli, ale czy wygrali? Pracownicy MPK Łódź dostaną premię, na podwyżki jeszcze poczekają

Zakończył się spór zbiorowy w MPK Łódź. Oficjalnie – wszyscy są zadowoleni wynikiem …