Dotychczas byli znani z głoszenia mizoginicznych haseł, flirtów ze skrajną prawicą, zachęcania do porywania własnych dzieci, unikania płacenia alimentów i kabotyńskich protestów pod Sejmem. Teraz dowiedzieliśmy się czegoś jeszcze o Stowarzyszeniu „Dzielny Tata”. Na stronie grupy znajdują się materiały antysemickie.

zrzut ekrany ze strony DzielnyTata.pl

„Zadajesz sobie pytanie dlaczego nic sie w Polsce nie zmienia? Piszesz pisma do Prezydenta,do Premiera – że odebrano Ci dziecko – żona wyprowadziła się a Ty zostałeś z długami, z kredytem, z alimentami – Tobie nie wolno widzieć się z dzieckiem. Zastanawiałeś się dlaczego tak się dzieje? A może to galopujący feminizm, a może to problem światowy, a może to ja jestem dziwny – może w związku mi się nie udało. Okazuje się że na to pytanie można odpowiedzieć tak – ale tylko w kilku procentach. Natomiast problem jest duużo szerszy” (zachowano oryginalną pisownię – red.) – to fragment manifestu opublikowanego na stronie Stowarzyszenia Dzielny Tata. Ojcowie w kolejnych akapitach dają jasną diagnozę przyczyn trapiących ich problemów – wszystkiemu winni są Żydzi.

Antysemickich wynurzeń nie znajdziemy na głównej witrynie Dzielnych Tatów. Wystarczy jednak dopisać do adresu strony „Jude.htm: aby ujrzeć antyżydowskie tyrady rodem z Der Stürmer . Autorzy przekonują, że Polska znajduje się pod okupacją Izraela, a Żydzi odbierają Polakom już nie tylko majątki, ale również dzieci.

Członkowie Stowarzyszenia „Dzielny Tata” pojawiają się regularnie na demonstracjach ekstremistycznych organizacji prawicowych, m.in. ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Uważają, że mężczyźni są w Polsce grupą pokrzywdzoną, jeśli chodzi o przyznawanie przez sądy prawa do opieki na dziećmi. Są przeciwnikami świadczeń alimentacyjnych – twierdzą, że to złodziejstwo. W lutym bieżącego roku wtargnęli na konferencję prasową Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich poświęconą zadłużeniu alimentacyjnym z okrzykiem „„Mówicie jak nas okradać!”. Na swojej witrynie porównują proponowane zmiany w kodeksie karnym dotyczące karania alimenciarzy do holokaustu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ojcowie mają również prawa. Ale nie dałabym pod opiekę dziecka ojcu, który zachowuje się jak ci z Dzielnego Taty. Są agresywni, napastliwi i strach dać im pod opiekę jakiekolwiek żywe stworzenie. Zresztą sami pracują od dawna na swoją opinię. I jeszcze są zdziwieni że nikt ich nie chce słuchać. W tym miejscu zacytuję Wojciecha Cejrowskiego: „Z głupkami się nie dyskutuje, przed głupkami należy się bronić”.

  2. Problem zupełnie przekrecony,i zdemonizowany,skrajne wypowiedzibyc może prowokatora nie moga być brane jako głos calej grupy.Istnieje w Polsce duzy problem spraw okołorozwodowych,jest to intratny biznes dla wszystkich oprócz rodziny,lekceważy sietradycyne wartości,system prawny jest mocno rozbudowany na represyjnośc,a nie pomoc,przykład ściganie za alimenty usystematyzowane i sprawne, kontrprzykład,brak w prakktyce sanckcji dla rodzica ukrywającego dziecko przed drugim rodzicem,art.strasznie tendencyjny i autor nie zna całości zagadnienia,a szkoda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Białoruś chce pozostać mostem do Unii Europejskiej

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu białoruskiego rządu i przedsiębiorców zdecydowanie opow…