Site icon Portal informacyjny STRAJK

Paranoja Russiagate nie odpuszcza. Demokraci w USA wszczynają kolejną histerię

Rosja znów wygra wybory prezydenckie w USA. Takie tezy, zupełnie na serio i bez cienia zażenowania, stawiają prominentni politycy partii Demokratycznej. Nową falę obłędu nakręca niestrudzony tropiciel „długiego ramienia Moskwy” w Waszyngotnie Adam Shiff, szef komisji wywiadu Izby Reprezentatów.

Shiff jest jednym z najważniejszych eksponentów medialno-politycznego środowiska owładniętego rusofobiczną manią. Od 2026 r. nieustannie komentuje rzekome związki Donalda Trumpa z Kremlem, pomimo, iż dwuletnie śledztwo specjalnego prokuratora Roberta Muellera prowadzenie w tej sprawie uznało, iż nic podobnego nie miało miejsca. Ów jednak zupełnie ignoruje ten „szczegół” i brnie w zaparte. „New York Times” zamieścił w miniony wtorek (4 czerwca) jego kolejny komentarz w tej sprawie, cytuje go też CNN. Tym razem kongresmen przestrzega, iż wybory prezydenckie w USA w 2020 r. wygra zapewne znów mroczny satrapa z Kremla. Dysponuje on nową „technologią wpływu”, którą Shiff określił jako „deep fake”. Dodał, iż jest ona „niezwykle desktrukcyjna i niezwykle wpływowa” (hugely destructive and hugely influential).

Tym razem dźwignią do wybory kandydata wskazanego przez Moskwę mają być krótkie nagrania wideo. To w nich zakodowany jest diabeł i to za ich pomocą dojdzie do zmanipulowania masowej świadomości w Stanach Zjednoczonych. Schiff podkreślił, że szczególnie niepokoją go fałszywe klipy, ponieważ „można je łatwo zamieszczać w mediach społecznościowych”. Sytuację pogarszać ma fakt, iż „nadzwyczaj trudne może być wykazanie, że jakieś wideo jest fałszerstwem i ustalenie, skąd pochodzi”.

Jako przykład „deep fake’u” kongresmen wskazał krótkie nagranie z udziałem przewodniczącej Izby Reprezentantów, demokratki Nancy Pelosi, które Donald Trump umieścił w jednym ze swoich wpisów na portalu społecznościowym Twitter. Pelosi sprawia na nim wrażenie osoby, która znajduje się pod wpływem alkoholu lub jakiejś substancji odurzającej; ma problemy z wysłowieniem się, dziwacznie gestykuluje i w nietypowy sposób opiera się o mównicę.

Amerykańscy dziennikarze sceptyczni wobec Russiagate uważają, że jest to swoiste wezwanie do cenzury niewygodnych dla amerykańskiego establishmentu politycznego kanałów wideo na różnych popularnych platformach jak YouTube czy Instagram. Już wcześniej próbowano blokady wobec wytwórni Maffick Media, w której udziałowcem jest rosyjska telewizja RT; ofiarą rozlicznych manipulacji technologicznych jest też bardzo znany socjaldemokratyczny komentator życia politycznego w USA – Jimmy Dore.

Adam Shiff zdaje się mieć niezwykle niskie zdanie o amerykańskiej opinii publicznej, skoro seria filmików w internecie może spowodować, iż społeczeństwo, w decydujących dla USA wyborach, zagłosuje zgodnie ze wskazaniem prezydenta Federacji Rosyjskiej. Warto też wytknąć kongresmenowi, iż jego utyskiwania, na to, że „nadzwyczaj trudne może być wykazanie, że jakieś wideo jest fałszerstwem” wynikać może z tego, że jest w nim przedstawiona prawda. Dla niego zapewne niewygodna.

 

Exit mobile version