Nasze autorki / nasi autorzy

Weronika Książek

ur. 1985, absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa w Instytucie Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zawód wykonywany i podobno wyuczony: „autor tekstów medialnych”. Obszar zainteresowań: internet jako terra incognita, Bałkany w kategoriach długiego trwania, polityka społeczna i socjalna (kurator społeczny dla dorosłych). Doświadczenie medialne: Akpa Polska Press, dziennik „Trybuna”, tygodnik „NIE”, TVP.

w.ksiazek@strajk.eu


 nowakPiotr Nowak

urodzony w Poznaniu w rocznicę lotu Gagarina. Dziennikarz, reportażysta, komentator polityczny. Marksista, były członek OZZ Inicjatywa Pracownicza. Zwolennik rekomunizacji nazw ulic. W 2014 roku opisał sprawę doktoratu szefa Business Centre Club Marka Goliszewskiego. Z królem polskiego biznesu wygrał potem na sali sądowej. W swoich reportażach często ukazuje starcie zwykłego człowieka z potężnymi siłami – władzy i kapitału

p.nowak@strajk.eu


Bojan Stanisławski

ur. 1980 w Sofii; wydawca, publicysta, tłumacz i działacz lewicowy. Pod koniec lat 90 aktywny w Polskiej Partii Socjalistycznej, później blisko związany z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych. Publikował m. in. w „Przekroju”, „Trybunie”, „Bez Dogmatu”, „NIE”, „Przeglądzie”, „Tak po prostu”, „Kontrpropozycjach”, „Dlaczego”, a także na portalach lewica.pl, codziennikfeministyczny.pl, socjalizm.org i innych. Publikował również na zagranicznych portalach lewicowych ‒ china.org.cn, marxist.com, labournet.org i in. Współpracownik Global Independent Analytics. Korespondent Bułgarskiego Radia Państwowego w Polsce; autor wielu artykułów w bułgarskiej prasie głównego nurtu. Antykapitalista.

b.stanislawski@strajk.eu


wydawcaMaciej Wiśniowski

ur.1958, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat na Uniwersytecie Moskiewskim. Rusofil. Zawód wyuczony i wykonywany na stałe: dziennikarz. Zawody wykonywane okazyjnie: ochroniarz, sportowiec zawodowy, sprzedawca, instruktor, autor scenariuszy do filmów nagradzanych i nie, drugi reżyser, autor książki, tłumacz. Zainteresowania: życie, proszę państwa, życie. Praca: Krajowa Agencja Robotnicza, „Walka Młodych”, wydawnictwo, którego nazwy nie pamiętam, telewizja Superstacja, tygodnik „NIE”.

m.wisniowski@strajk.eu


wydawcaMałgorzata Kulbaczewska-Figat

ur. 1990. Z przekonań – socjalistka i antyfaszystka, z wykształcenia – wschodoznawczyni, absolwentka Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu – dziennikarka i tłumaczka. Śledzi i komentuje wydarzenia na obszarze byłego Związku Radzieckiego ze szczególnym wskazaniem na Ukrainę, Mołdawię, kraje bałtyckie. Nieustannie stara się lepiej poznać i zrozumieć Bliski Wschód. Pisała dla prasy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych („Nowy Tygodnik Popularny”, „Związkowiec.OPZZ”), „Dziennika Trybuna”, portalu socjalizm.org, portalu Eastbook.eu.

m.kulbaczewska@gmail.com

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.