Na 11 października Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaplanowało oficjalną konferencję dotyczącą przyszłości rodziny. Wystąpi szóstka wybitnych ekspertów, w tym czworo związanych z Kościołem katolickim.
„Rodzina, zbudowana na trwałym małżeństwie, obok wolności i suwerenności, jest największym dobrem narodowym, największą wartością Rzeczpospolitej Polskiej, wymagającą szczególnego chronienia i wspierania” – czytamy we wstępie do zapowiedzi ubiegłorocznej debaty na stronie MRPiPS. Tegoroczna ma być jej kontynuacją. Tym razem na warsztat wzięto „rodzinę jako miejsce wychowania do wartości”.
Paneliści zaproszeni przez minister Rafalską, będą zastanawiać się nad rozwiązywaniem dręczących polskie rodziny problemów. Niektóre, jak nieobecność rodziców w związku z emigracją zarobkową rodzica lub rodziców brzmią całkiem praktycznie. Inne, w świetle dotychczasowych doświadczeń z PiS, budzą już głównie niepokój. Dyskutanci porozmawiają bowiem o tym, jakie wartości powinien przekazywać ojciec rodziny, a także „dlaczego rozwody utrudniają wychowanie” i „jak realizuje się w rodzinie kształtowanie postaw patriotycznych?”.
Kontrowersyjny dobór to jedno, jeszcze większą zgrozą i niedowierzaniem napawa coś innego: na sześć osób biorących udział w debacie, tylko dwie reprezentują środowisko akademickie: to prof. Elżbieta Osewska – prezes Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego a także dr Alicja Kalus, psycholog rodziny i związków z Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz nich głos zabierze dwóch księży: ks. prof. Tadeusz Guz z KUL oraz ks. prof. Józef Stala – prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Ten pierwszy znany jest z ognistych filmowych wywodów chętnie udostępnianych m.in., przez portal Fronda i „Nasz Dziennik”. Szczególnie dużą popularnością cieszy wykład z 2015 „Czy rodzina gender jest możliwa?”. Odpowiedź zdaje się dość oczywista.
Oprócz ekspertów w koloratkach, na ministerialną debatę pofatyguje się również prof. Krystian Wojaczek, teolog (autor książek „Kształtowanie katolickiej koncepcji małżeństwa w diecezjalnym studium rodziny: studium pastoralne” i „Małżeństwo: doświadczenie obdarowania”), a także duszpasterz rodzin dr Jacek Pulikowski, były członek Rady Episkopatu ds. Rodziny, który obecnie prowadzi zajęcia na Studium Rodziny przy Wydziale Teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, a także nauki przedmałżeńskie.
Ministerialna konferencja nie pozostawia wątpliwości, jaki jest „prawidłowy” model rodziny: to rodzina pełna, z rodzicami po ślubie, gdzie przekazywanie „wartości” wpisane jest w rolę ojca. Dodatkowe wątki „patriotyczne” wprowadzono do debaty z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Jak donosi Oko.press, specjalistą w organizowaniu „kościelnych” konferencji jest również Jarosław Gowin. Ministerstwo Nauki planuje w Olsztynie debatę „Ekologia, solidarność społeczna, zrównoważony rozwój”. Rozpocznie się mszą oraz słowem wstępnym metropolity warmińsko-mazurskiego, dwa panele będą moderowane przez księży, a w dyskusji wystąpi 5 księży i 1 teolog.
Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej
Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…
Czyżby teraz księża będą płodzić z zakonnicami małe książątka i zakonniczki? I to będą prawidłowe katolickie rodziny!