W warunkach „dobrej zmiany” funkcjonariusze kościoła katolickiego pozwalają sobie na coraz więcej.  Zabawiają się nawet w watażków wojennych i każą dzieciom ganiać po lasach, w mundurach, z atrapami broni. Tak było na harcerskim zimowisku w Nekielce w województwie wielkopolskim.

Tam katoliccy harcerze z fundamentalistycznej organizacji młodzieżowej maskującej się jako skautowska odbyli „szkolenie szkolenie z postaw strzeleckich i obrony koniecznej”. Chodzi nawet nie o Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej (ZHR) utworzony w latach 90. jako prawicowa odpowiedź na Związek Harcerstwa Polskiego, który uznano za „komunistyczny”, a sektę powstałą w 2015 roku. Wówczas niejaki Marian Kostka, kapłan katolicki założył Harcerstwo Rzeczypospolitej Polskiej. Jest naczelnikiem tego tworu, a także katechetą i kapelanem Sokolstwa Polskiego. To ostatnie to popłuczyny po patriotyczno-sportow0-słowiańskiej sieci towarzystw sportowych powstałych w XIX wieku. Celem tych organizacji było podnoszenie sprawności fizycznej młodzieży i jej indoktrynacja w duchu narodowo-wyzwoleńczym i panslawistycznym. Pierwsza polska „komórka” powstała w 1866 roku we Lwowie.

Celem organizacji kierowanej przez Kostkę zaś jest „formowanie młodych katolików, patriotów i dobrych, odważnych ludzi”. „Prowadzimy swoją pracę wychowawczą, formacyjną i szkoleniową metodą harcerską oraz przy wykorzystaniu wybranych form i metod szkoleniowych wzorowanych na Wojsku Polskim, straży pożarnej i jednostkach ratownictwa medycznego. Kontynuujemy i rozwijamy tradycje polskiego skautingu” – wyjaśnia ksiądz naczelnik.

Kostka przygotował dla swoich harcerzy zimowisko pod koniec ubiegłego miesiąca. Nastolatki biegały po lesie z atrapami broni białej i palnej symulując udział w zbrojnych starciach. W programie zajęć ksiądz opisywał te zajęcia jako „strzelanka”. Na przykład plan dnia z 26 stycznia brzmiał następująco: „Zajęcia w terenie – dziś strzelanka i zajęcia na terenie strzelnicy. Po południu msza święta w kaplicy szpitala powiatowego we Wrześni”. Nieźle, spełnia się słynny slogan Grzegorza Brauna z kampanii prezydenckiej z 2015 roku – „kościół – szkoła – strzelnica”.

Pierwsza o sprawie napisała Gazeta Wyborcza. Autorka artykułu Sylwia Salwacka poprosiła o ekspercką opinię na temat tych „szkoleń” prof. Hannę Mamzer z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Uczestnicy gier taktycznych w Nekielce, to dzieci, nieukształtowane ani psychologicznie, ani fizycznie. Ich zachowanie przypomina mi dziecięce bojówki z Somalii, które uchodzą za najbardziej okrutne na świecie. Te dzieci nie mają żadnych skrupułów przed zabijaniem” – stwierdza naukowczyni.

„To, co robi ks. Kostka, jest szalenie niebezpieczne i niepokojące. Zamiast uczyć dzieci kompetencji koncyliacyjnych – czyli pokojowego rozładowania napięcia, łagodzenia konfliktów – eskaluje negatywne nastawienie” – dodała Memzer.

Kościół katolicki w Polsce, to nie tylko siedlisko nienawiści i rozsadnik antykomunistycznej i homofobicznej szczujni, lecz także – jak się okazuje – militarystyczne dewiacje.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Od wieków ta zbrodnicza instytucja szkoliła do wojen.Mordowała, nakłaniała, szczuła, kropila narzędzia zbrodni, chroniła morderców i ich usprawiedliwiała itd.. Co w tym dziwnego? Coś nowego z choinki się redaktor urwał?

  2. No świetnie łażą na tych zdjęciach. Dwóch snajperów, dwie kule, dziesięć trupów! Szkopy też tak łazili. Dwoma stronami duktu, w kolumienkach po pięciu. A partyzanci tak na nich polowali. Z tym że z radomskiego mauzera na 100 m kasowało się maksimum czterech.

  3. No i co z tego? Xiąc też czlowiek. Jedni lubią chłopców (lub dziewczynki), a inni sobie postrzelać czy robić komuś kęsim. Zatrważające jest tylko to, że gówniarstwo tym nasiąka i za parę lat, jak już Wielkiemu Białemu Bratu się zachce, to pogonią ochoczo na wojenkę z Ruskimi. I nie będzie z nich co zbierać. Ale czarny na pewno przeżyje i obrośnie w sadło.

  4. A niektórzy wyrażają zdziwienie,że w latach 42-44 ub.w.część księży grekokatolickich i prawosławnych nakłaniało do zabójstw Polaków.

    1. Na czym polega twoje pytanie/problem? Szkolą naszych, straszą-ostrzegają przed wrogiem. Jeśli my będziemy bezbronni, to oni będą chcieli naszych gejów kamieniować (a to nasi geje, moi np. koledzy z podwórka i szkoły więc będę ich bronić, jeśli sami nie dadzą rady) i nasze koleżanki traktować sam wiesz jak.

    2. Który to ten wróg? Ten co ci wskazał usrael i ten sukienkowy Kostka, czy faktycznie spać nie możesz bo cie ktoś napada?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …