Kolejne rozdanie unijnego budżetu będzie dla Polski wielkim rozczarowaniem – informuje dziennik „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Wszystko przez skrajnie egoistyczną postawę w kwestii relokacji uchodźców. B0nusy budżetowe, kosztem m.in. Polski, otrzymają natomiast te kraje UE, które są najmocniej obciążone skutkami kryzysu migracyjnego.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu /wikipedia commons

Nawet 12 miliardów euro mogą stracić państwa, które demonstracyjnie odmówiły udziału w relokacji przybyszów z terenów ogarniętych wojną, głodem i terrorem. Najmocniej po kieszeni dostaną Polska i Węgry. Warszawa i Budapeszt w ogóle nie podjęły działań wpisujących się w przyjęte w Europie decyzje o podzieleniu azylantów między państwa członkowskie.

 

Rząd PO obiecał, że około sześciu tysięcy uchodźców przyjmie, ale po objęciu władzy przez PiS nastąpił zwrot o 180 stopni i ostatecznie nad Wisłę nie trafił nikt. Również na Węgrzech nie relokowano żadnego uchodźcy. Czechy przyjęły dwanaście osób, ale ogłosiły, że na tym koniec. Wszędzie powoływano się na hasła bezpieczeństwa narodowego prowadzono ksenofobiczne kampanie i ignorowano monity z Brukseli.

 

To jednak nie wszystko. Polska zostanie pozwana przez Komisję Europejską przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, w związku z niewypełnieniem umowy relokacyjnej. Politycy z Brukseli podkreślają, że karygodny jest zarówno brak solidarności z innymi państwami członkowskimi, jak również kreowanie atmosfery nienawiści. Nasz kraj jest wymieniany jako przykład najbardziej zaawansowanej ksenofobii, wyrażanej ustami przedstawicieli najwyższych władz państwowych. W Brukseli doskonale pamiętają słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w 2015 roku zasugerował, że uchodźcy mogą przenosić groźne pasożyty. Wyrok skazujący będzie oznaczać kolejne dotkliwe kary finansowe.

Jak wynika z raportu opracowanego przez Caritas i Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), krajem UE, który przyjął najwięcej migrantów są Włochy. Obecnie w tamtejszych ośrodkach przebywa 205 tys. osób.  Na drugim miejscu plasuje się Grecja z ponad 80 tys. ulokowanymi w obozach. Prawdopodobnie to właśnie te państwa otrzymają środki, które pierwotnie miały trafić do Polski i na Węgry.

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. tak czy inaczej się opłaci. Lepiej bez unijnych funduszów, ale za to bez szmatogłowych

  2. a ile kosztowało by przyjęcie islamistów ?, czy dotrze do was w końcu że mamy ok 1,5mln emigrantów z ukrainy niech jakieś inne państwo pokaże że przyjęło tyle

  3. Nawet obciecie szmalu kaczce nie przemówi do rozumu (a kaczka ma jakowyś?). Był ongi taki poseł, co to mówił z trybuny, że nieważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna, ważne, by była katolicka (nie był od PiSdzielców, bo wtedy była jeszcze PiCzka, a nie PiS -da). I kaczka też tak myśli, ale dodaje jeszcze: a władza w naszych rencach.

    1. Szkoda ze twoja stara pozalowala kasy na dobre pigulki antykoncepcyjne. Szkoda…

  4. „Polska będzie mocarstwem od morza do morza” , zastanawiające jest kto manipuluje polakami i żeruje na narodowych fobiach i kompleksach podsycając antyeuropejskie i antyunijne nastroje straszy się Niemcami które chcą odbudować 4 rzesze tym razem w formie Unii Europejskiej ,muzułmanie którzy nas zislamizują itp.. to jest podsycane z zewnątrz stad PIS czerpie inspirację jak nie od naszych wiernych sojuszników za wielkiej wody. Georg Fridman nie darmo do Polski przyjeżdzał. a skąd idiotyczny pomysł na reparacje wojenne od NIEMIEC PIS sam to wymyślił czy ktoś mu to podsunął ten pomysł ? to ze senat Usa skarcił Polskę słownie.. bo pis dobrało się do Amerykańskiej telewizji co z tego nie należy tym się sugerować. Póki Polski rząd nie będzie przeszkadzał amerykańskim korporacjom w Polsce amerykanie będą tolerowali nacjonalistyczny rząd w Warszawie który jest im przydatny głownie jako instrument w grze z Rosją oraz Niemcami

  5. UE była Polsce potrzebna jak wrzód na zadzie! Mamy rodzimych muzułmanów, nie potrzeba nam nowych. Mamy też kilkaset tysięcy uchodźców z Banderlandu! Unijne pasożyty chcą z Polski zrobić kogiel/mogiel!
    Czort z UE i jej pasożytniczym parlamentem!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …