– To pomysł, który dzisiaj w Polsce wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o strategię wyborczą, jeśli naszym celem jest pokonanie Prawa i Sprawiedliwości – tak o pakcie senackim na dzisiejszej konferencji prasowej mówił dziś szef sztabu Lewicy Robert Biedroń. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Koalicja Obywatelska ma inne cele.

Biedroń ujawnił, że liberałowie zerwali rozmowy w sprawie zawarcia porozumienia, które umożliwiłoby zdobycie przez opozycję większości w wyższej izbie polskiego parlamentu. – Chcieliśmy wyjść z dobrą wolą do Platformy Obywatelskiej, której politycy dzisiaj wszem i wobec opowiadają, że chcą pokonać PiS. Nie da się jednak tego zrobić nie rozmawiając ze sobą – powiedział szef sztabu Lewicy.

Biedroń zauważył, że brak woli dialogu ze strony KO „może doprowadzić do poważnego problemu”, polegającego na tym, że opozycja wystawi przeciwko sobie kandydatów do Senatu. – Siądźmy do stołu i się dogadajmy, bo jeśli się nie dogadamy, to wygra PiS.

Przedstawiciele Lewicy poinformowali, że są nadal gotowi do wznowienia rozmów. Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami podkreślali, że tylko rozsądek i odpowiedzialność mogą przybliżyć opozycje do celu, jakim jest odsunięcie ekipy Kaczyńskiego od władzy w Senacie. Podkreślali, że społeczeństwo oczekuje, by Schetyna i spółka przestali się dąsać, zachowywać egoistycznie i pomyśleli o obywatelach.

Wcześniejsze ustalenia pomiędzy Lewicą, a Koalicją Obywatelską zakończyły się zawarcie wstępnego porozumienia, na mocy którego Lewica miała wystawić swoich kandydatów w sześciu okręgach. Niestety, liberałowie nie przestrzegają tej umowy. Włodzimierz Czarzasty wyjawił dziś,  w okręgu łódzkim, w którym ma wystartować kandydatka lewicy, do walki stanie również kandydat KO Krzysztof Kwiatkowski. Żenująca sytuacja ma miejsce również w Nysie, gdzie lewica wystawia Jana Woźniaka, a Koalicja również szykuje do startu swojego człowieka. Podobnie we Włocławku, gdzie Lewica ma Jerzego Wenderlicha. Liberałowie postanowili odwalić hucpę także w Olkuszu.

Czarzasty zaznaczył, że Lewica ma dowody na nielojalność polityków Koalicji Obywatelskiej. – Są na to protokoły ze spotkań i zapisy korespondencji – zaznaczył.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Może nie 1000 lat, ale dość długo. Przecież styropian doskonale rozegrał gambit amerykański redukując scenę polityczną do dwóch wielkich bloków partyjnych i kilku nic nie znaczących ,,przystawek”.

  1. O ile znam Grzesia (a obserwuję jego poczynania od przeszło dekady) to z ,,odmieńcami” nie będzie poważnie gadał, a nawet jeżeli coś obieca i tak na 100% nie dotrzyma. Tu się liczy tu i teraz Grzegorza Schetyny, a nie jakaś mityczna ,,wygrana”. Przecież PO i PiS to dwie strony tej samej monety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…