Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza ukrócić działalność firm pożyczkowych. Nowe przepisy praktycznie uniemożliwią nakładanie na dłużników wysokich opłat. W ten sposób nastąpi faktycznie likwidacja lichwy. Przeciwko zmianom protestują pożyczkodawcy.
Resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę od początku obecnej kadencji Sejmu obiecywał przygotowanie projektu regulacji funkcjonowania sektora pożyczkowego. Pierwsze zmiany zostały wprowadzone w życie w marcu bieżącego roku. Polegały one na ustanowieniu limitu kosztów, co uniemożliwiało obciążanie dłużników dodatkowymi opłatami. Wielu obywateli, zwłaszcza tych o niskim statusie materialnym, uniknęło w ten sposób wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Ustawa nakładała też na firmy obowiązek działalności w formie spółki akcyjnej lub z.o.o. oraz posiadania kapitału zakładowego w wysokości co najmniej 200 tys. zł.
Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej
Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…
jak znam życie w RPjakiśtamnumer post1989, wszelkie „ruchy” w tej materii – czyli wyp……nie firm pożyczkowych z RPjakiśtamnumer post1989 – okaże się niezgodne z konstytucją RPjakiśtamnumer post1989″, Komisja Wenecka stanie w obronie, EU-EC-EUParl. przeczołgają 'pisiory” za naruszanie „wolnego rynku”, KOD+Kwachu+Wałęsa+Komorowski + Sierakowski+Petru+Frasyniuk+ „wpiszą” na swoje listy postulatów „obrony demokracji” przeciw „dewastacji 'państwa'”.
A biedny Bugaj będzie rozpaczać jaki to „autorytaryzm” nadchodzi a pp. Śpiewak i Krzemiński zaraz znajdą „linkowanie” do antysemityzmu-anty „cultural marxism” (LBGT-„bathroom laws”).
Place lizać
przecież lichwiarze to gangsterzy w wiekszości