Pistolet i naboje kal. 45 mm

Brzmi jak scenariusz pełnometrażowego filmu wyprodukowanego przez Monty Pythona, ale to prawda. Szkoła w Miami pierwsza decyduje się na taką „ochronę”. Tymczasem 2017 był najkrwawszym rokiem w historii masowych strzelanin w USA.

Pistolet i naboje kal. 45 mm
fot. Wikimedia Commons

Jedna ze szkół w Miami „po Teksasie” zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowej „ochrony” pod postacią kuloodpornego plecaka – tak naprawdę jest to wsadzana do środka wkładka wielkości dużego zeszytu. Może zatrzymać kule z rewolweru Magnum o średnicy 11 mm albo naboje do pistoletu o średnicy 9 mm.
Na rynek wprowadziła je firma produkująca klasyczne kamizelki kuloodporne.

Do prywatnej Szkoły Chrześcijańskiej „Floryda” uczęszczają dzieci i młodzież w różnym wieku – od przedszkolaków po licealistów. Zorganizowane mają zostać dla nich ćwiczenia i instruktaże, jak używać ochronnych paneli w przypadku ataków z bronią.

Firma, która je produkuje, nie ustaje w proponowaniu kreatywnych rozwiązań: ma w ofercie również kuloodporne tablice szkolne, swetry oraz teczki.

Powinna czym prędzej zacząć produkować kuloodporne klosze albo pokrowce na całe ciało, bo wygląda na to, że Amerykanie prędzej będą zmuszeni używać takich wynalazków, niż doczekają się ograniczenia dostępu do broni. 2017 był najkrwawszym rokiem w historii masowych strzelanin w USA.

Zwraca na to uwagę „Washington Post” w obszernej analizie: „Zmienia się liczba ofiar, zmienia się miejsce. 26 osób w kościele, 26 w szkole, 49 w klubie, 58 na festiwalu. Za każdym razem zmieniają się twarze na zdjęciach upamiętniających ofiary. Wspólnym mianownikiem jest broń. (…)”. W strzelaninach ginie 30 tys. Amerykanów rocznie. Sektor produkujący broń palną i amunicję konsumencką jest wyceniany na 13,5 mld dolarów, co roku osiągając zysk rzędu 1,5 mld dolarów – z wyłączeniem policji i wojska. Po każdej krwawej masakrze temat ograniczenia dostępu do śmiercionośnych zabawek wraca do Waszyngtonu i zwykle przegrywa z drugą poprawką do konstytucji.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Panie WK, kulę Panu daruję, bo się już przyjęło, ale Magnum ma kaliber, a nie średnicę. A Parabellum też go ma, tylko mniejszy.

  2. przeciez on zastrzelil lub postrzelil prawie wszystkich ktorzy byli w kosciele – to jest maly wiejski kosciol, nie polskie mega centrum donacji na Rzym. Zostal ostrzelany przez lokalnego mieszkanca (nie uczestnika mszy), gdy juz opuscil kosciol.

    1. ok, ostrzelany jeszcze w kosciele, nie na zewnatrz.

      Wez pod uwage, ze szalency to nie przestepcy – z reguly nie maja kontaktu z polswiatkiem. Przestepca, owszem, moze miec stosunkowo latwy dostep do broni (ale musi miec dosc sporo pieniedzy i ryzykowac namierzenie przez policje, jezeli posiadanie jest nielegalne), szaleniec w innym kraju ma dostep do noza lub internetu. Ponadto zarowno przestepca i szaleniec moga zostac zatrzymani zanim zabija (jesli posiadanie broni jest nielegalne), natomiast w Ameryce tylko po tym jak zabija i sami nie zgina. Dla szalenca, ktory chce popelnic samobojstwo przez policje (suicide by cop – prowokujac do zastrzelenia), to ze ktos posiada bron, gdy szaleniec zacznie uzywac swojej – nie ma znaczenia. Dla przestepcy – powod do strzelania, by zabic, nie by zagrozic

  3. Kto powstrzymał tego kolesia, co niedawno wlazł do kościoła i zaczął strzelać?

    1. Inny uzbrojony mężczyzna.

    2. Policjant.

    3. Nikt, sam uciekł, a potem się postrzelił.

    Gdyby nie ten facet z bronią, byłoby więcej ofiar, bo strzelał do nich jak do kaczek. Przestępcy nie przejmują się trudnym dostępem do broni – zdobędą ją tak czy siak, ale zwykli ludzie mogą się przed nimi bronić.

    1. Gdyby nie było możliwości kupienia klamki lub gwera w supermarkecie, a wymagało by to przejścia całej procedury administracyjnej włącznie z badaniami psychologicznymi i psychiatrycznymi – to ten kolo nie miałby z czego strzelać w tym kościele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej

Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…