W nocy z piątku na sobotę kilkadziesiąt osób kontynuowało protest pod Sejmem pod hasłem „Łapy precz od sądów”.

Właśnie apel, by rządząca partia zostawiła w spokoju sądownictwo, dominował na transparentach trzymanych przez grupę protestujących. Niektórzy przynieśli również flagi KOD, grupa manifestantów demonstrowała pod hasłem „PiS pod sąd”. Wśród demonstrantów był były już pierwszy obrońca demokracji Mateusz Kijowski, jednak jego obecność nie budziła specjalnego entuzjazmu.

Wejście do Sejmu było cały czas zablokowane barierkami, na miejscu była policja. Rano Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej poinformował PAP, że funkcjonariusze wylegitymowali 31 osób biorących udział w proteście. Nikt nie został aresztowany, ale otwarto 29 postępowań o blokowanie ruchu ulicznego. Miało do tego dojść w momencie, gdy manifestanci stanęli na drodze. Ponadto dwie osoby prawdopodobnie będą mieć sprawę o naruszenie miru, gdyż Straż Marszałkowska zgłosiła wtargnięcie przez nie na teren parlamentu.

Platforma Obywatelska i Nowoczesna apelują o zjednoczenie opozycji i wspólną walkę z PiS.

Protesty na sobotnie popołudnie i niedzielę szykują oprócz partii liberalnej opozycji także Razem oraz KOD. Lewicowa partia wzywa do zgromadzenia się dziś o 15 przed Kancelarią Prezydenta.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. marksizm jest jak duch ciągle się pojawia aby zgnieść go ostatecznie trzeba podciąć korzenie wpływów moskiewskich wśród inteligencji ( profesorów akademickich ), mediów (bardzo duży wpływ marksizmu) czy duchowieństwa samo odzyskanie sądów nie wystarczy żeby pokonać tę zarazę trzeba być brutalnym walka potrwa lata ważne by uodpornić się na marksistowska ideologie gender to jest broń przeciw polskiemu narodowi , woodstok opłacani homosie wyskakujacy nago na paradach itp..

    1. Marksizm to jest pod czuprynami Wierzących. I to w wersji bolszewickiej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…