W przeddzień Marszu Niepodległości w warszawskich Włochach agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do domu, w którym znajdował się arsenał ładunków wybuchowych. Zatrzymano też dwie osoby należące do grupy, która wzorując się na Andersie Breiviku chciała mordować wyznawców religii muzułmańskiej.

Propaganda rządu i prawicowych mediów przynosi niepokojące efekty. Na fali zawołań do „obrony cywilizacji chrześcijańskiej” przed rzekomym zagrożeniem ze strony muzułmanów powstają w naszym kraju organizacje terrorystyczne.

Dwie osoby podejrzewane o przygotowywanie ataków z użyciem materiałów wybuchowych zatrzymała ABW w Warszawie i Szczecinie. Akcja była rezultatem śledztwa w sprawie grupy planującej prześladowania muzułmanów.

– Ustalono, że poza szykanami i prześladowaniami, grupa planowała również bardziej radykalne działania z wykorzystaniem broni palnej i materiałów wybuchowych – przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik ABW, dodając, że grupa wzorowała się na zamachach terrorystycznych dokonanych m.in. przez Andersa Breivika w 2011 r. w Norwegii, Brentona Tarranta w tym roku w Nowej Zelandii i Philipa Manhausa w 2019 r. w Norwegii.

Jeden z zatrzymanych  jak podał rzecznik ABW „pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kontaktów i zainteresowań w zakresie broni, amunicji i eksperymentów pirotechnicznych, nadal zajmował się wytwarzaniem broni palnej i materiałów wybuchowych”.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty przygotowania do przestępstwa sprowadzenia zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mających postać eksplozji materiałów wybuchowych, a także publicznego nawoływania do zabójstwa wobec grup etnicznych i wyznaniowych oraz posiadania bez pozwolenia prekursorów materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji i przewóz narkotyków wewnątrz Unii Europejskiej.

Sąd zastosował wobec zatrzymanych areszt.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Skąd P.N. wie, że to byli „prawicowi” terroryści a nie np wielbiciele czerwonych brygad? Wszak muzułmanów wielbią tylko juropejskie lewaki a w świecie z tą miłością na linii lewica muzułmanie bywa różnie…….
   Ciekawe czy mnie wytną?

  2. Nie wycięli, uffff!
   Czy szanowny kolega Skorpion zna może algorytm który wycina posty na tymże portalu? Mnie tną za byle co i byle kiedy, czasem nawet piszę b. grzeczniutko a tu sru, nie wiem czy to „cenzolewica” jak pisał onegdaj Bojan czy oni tak po prostu……
   Pozdrawiam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…