55 tysięcy złotych z budżetu Ministerstwa Środowiska zostało przeznaczonych na opłacenie tenora, który wystąpił na organizowanej przez resort konferencji. Artysta jest prywatnie znajomym Jana Szyszki.

Bogusław Morka, dyżurny tenor „dobrej zmiany”, fot. Radio Olsztyn

Bogusław Morka, bo o nim mowa, uświetnił swoją obecnością i występem dwie imprezy. Najpierw jego śpiew można było usłyszeć  podczas trzydniowej konferencji „O roli lasów borealnych w bilansie CO2”. Koncert odbył się w Tucznie w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wokalne popisy Morki najwyraźniej zrobiły wielkie wrażenie na szefie resortu środowiska, bo zaproponował mu kolejny występ, tym razem na konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym szansą na zrównoważony rozwój terenów niezurbanizowanych”.  Portal OKO.press ustalił, że wynagrodzenie śpiewaków (przygrywał również support) za każdy występ wynosiło 27,5 tys. zł. A zatem melomańskie zainteresowania Jana Szyszki kosztowały budżet państwa 55 tys. zł.

„Pan Morka ma kontakty z ministrem. Pewnego dnia przyszedł i powiedział, że do zagrania jest koncert, to zagraliśmy” – powiedział w rozmowie z OKO.press jeden z muzyków kapeli towarzyszącej.
Jak marnotrawienie środków publicznych tłumaczy Ministerstwo Środowiska? Jego pracownicy w odpowiedzi na pytania dziennikarzy wp.pl ograniczyli się do lakonicznego komunikatu, który nie wyjaśnia, według jakich kryteriów dopierano muzyków na eventy. „W Tucznie odbyły się dwie konferencje z udziałem zagranicznych gości. Ranga tych międzynarodowych spotkań wymagała odpowiedniej oprawy muzycznej na światowym poziomie, a taką gwarantował tenor Bogusław Morka” – czytamy w komunikacie.
Bogusław Morka jest jednym z artystycznych pupili „dobrej zmiany”. Występuje również na imprezach organizowanych przez spółki skarbu państwa. Od 2015 roku resort środowiska nie korzystał z usług żadnego innego artysty.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rozwiesili w całej Polsce bilbordy z płodami. Minister Czarnek odznaczył ich medalami

Konsekwencja Przemysława Czarnka, by przekształcić Polskę w kraj katotalibanu doprawdy imp…