10 bobrów ma zostać odstrzelonych, ponieważ podgryzały drzewka wokół Zalewu Arkadia niemal w samym centrum miasta. Miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji zapłacił 300 zł od drzewka.

Niepowetowana strata kazała zatem zwrócić się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ta wydała zgodę na odstrzał 10 zwierząt. Lokalne Radio 5, a za nim „Wyborcza” informuje, że „do akcji mają wkroczyć fachowcy, którzy przystąpią do odstrzału zwierząt zaraz po tym, jak na zalewie ustąpi lód”.

– Nikt tych bobrów nie chce przyjmować, bo są z nimi same problemy. Ich populacja znacznie się zwiększyła i pojawiają się w centrum miasta, wchodzą tutaj na wyspę i pozwalają sobie na za dużo – powiedział oburzony dyrektor OSiR Waldemar Borysewicz w Radiu 5. Podkreślił, że za każde drzewko dyrekcja zapłaciła 300 zł, a potem cały szereg trzeba było ściąć po tym, jak bobry potraktowały je swoimi zębami.

Zalew Arkadia, zasilany przez Czarną Hańczę to lokalne miejsce służące wypoczynkowi, plażowaniu, łowieniu ryb. Suwałki inwestują w teren wokół zalewu, m.in. w ośrodek sportu położony tuż nad wodą.

Bóbr europejski już mniej więcej od roku staje się, obok dzika, również naczelnym wrogiem rolników. Domagają się dodatkowych odstrzałów już od lutego 2018, przypominając zarządzenia Regionalnych Dyrektorów Ochrony Środowiska wydane w 2016 r. – zezwalające myśliwym na wykonanie odstrzału redukcyjnego w poszczególnych województwach na łączną liczbę około 27 tys. osobników w ciągu trzech lat.

PZŁ za bardzo się do zabijania „dodatkowych” bobrów nie pali, ale wskazuje jednocześnie, że odstrzał bobrów na poziomie 8 tys. osobników rocznie mniej więcej wyrównuje się z przyrostem populacji. W województwie podlaskim w 2017 myśliwi odstrzelili około 90 bobrów.

A te, jak widać, potrafią dotkliwie zemścić się za doznane krzywdy:

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. O bobrach w Łazienkach też pomyślałem. Może by tak jeszcze do Krakowa. Na Plantach tyle smakowitych drzew:)

    1. To zgłoś sę do Suwałk z wnioskiem o przekazanie Tobie tej grupy gryzoni. Będziesz je sobie w wannie hodował… tylko z wyprowadzaniem na spacer uważaj bo jak drzewa uszkodzą…

    2. Kolego Skorpsionie 13, a nawet 13 i pół, ja już mam swoje bobry, nawet u mnie zrobiły sobie żeremie i mieszkają. I nikt ich nie ma zamiaru gonić.
      I dzikie świnie też.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Ziemkiewicz stanie przed sądem za wyzywanie od kurew uczestniczek Strajku Kobiet

Jeden z intelektualnych autorytetów radykalnej prawicy stanie przed Sądem Rejonowym w Wars…