Boliwijski parlament przyjął raport na temat następstw zamachu stanu z zeszłego roku wraz z wnioskiem o postawienie przed sądem puczystów kierowanych przez amerykańską CIA, którzy dali rozkaz utopienia we krwi ludowego buntu. Wyznaczonej przez Amerykanów „prezydent” Jeanine Áñez, fundamentalistce katolickiej, grozi sprawa o ludobójstwo. Ciekawa rzecz: Amerykanie odmówili jej ewakuacji do Stanów.

„Prezydent” Áñez prezentuje Biblię, listopad 2019. pinterest

Zaraz po zamachu rok temu CIA ewakuowała do USA część boliwijskiej generalicji, która pokierowała wydarzeniami na jej rozkaz. Wszyscy dostali prawo stałego pobytu i po milionie dolarów na życie. Władzę przejęła dyktatura „prezydent” Áñez i inni ludzie Amerykanów w Boliwii, lecz po wyborczej porażce, której nie było już jak podważyć, niespodziewanie nie zarządzono ewakuacji. Jeanine Áñez zwróciła się jeszcze oficjalnie o 350 amerykańskich wiz dla czołowych puczystów z rządu i ich rodzin, lecz i tu padła odmowa. Waszyngtońska administracja uważa, że zepsuli oni cały wysiłek CIA, więc niech radzą sobie sami.

Teraz Áñez i jej podwładni będą odpowiadać za masakry dokonane po zamachu, jak i inne przestępstwa. Zarzut „ludobójstwa” dotyczy szczególnie krwawych wydarzeń w miejscowościach Senkata, Sacaba i Yapacaní, gdzie wojsko i policja otworzyły ogień do tłumów protestujących przeciw zamachowi. Protestowali głównie miejscowi Indianie, których Áñez nazwała „satanistami”, gdyż wierzą w byty takie jak „Matka Ziemia” itp. i domagają się socjalizmu. Áñez przejęła władzę z Biblią w ręku, by prowadzić politykę uprzywilejowania białej, rasistowskiej burżuazji.

Wojsko na rozkaz puczystów atakowało pogrzeby własnych ofiar. listopad 2019, oglobo

Nowo wybrany prezydent Luis Arce, b. minister gospodarki w rządzie obalonego przez Amerykanów prezydenta Evo Moralesa, przejmie oficjalnie władzę za tydzień, ale już zapowiada pierwsze kroki. W związku z nędzą, która wybuchła po zamachu, wprowadzi bony żywnościowe dla najuboższych rodzin, poza tym uruchomi fabryki i zakłady pracy zamknięte przez upadłą dyktaturę, przywróci ministerstwo kultury zlikwidowane na żądanie CIA i z powrotem nawiąże stosunki z Kubą i Wenezuelą, co doprowadza imperium do białej gorączki.

paypal

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Ławrow: Zachód pod przywództwem USA jest bliski wywołania wojny nuklearnej

Trzy zachodnie potęgi nuklearne są głównymi sponsorami władz w Kijowie i głównymi organiza…