Donald Trump, fot. Wikimedia Commons

Według szefa CIA Johna Brennana do walki z terroryzmem potrzebna jest totalna inwigilacja. Donald Trump ma w zanadrzu prostsze rozwiązanie.

Donald Trump, fot. Wikimedia Commons
Donald Trump, fot. Wikimedia Commons
[blocktext align=”right”]Oprócz zamknięcia meczetów oraz odcięcia imigrantom dróg ucieczki z Bliskiego Wschodu, dalsze refleksje Trumpa nie są specjalnie oryginalne. W tłumach ludzi uciekających przed wojnami i terrorystami Trump widzi przede wszystkim przestępców.[/blocktext]Zdaniem potencjalnego kandydata Republikanów na prezydenta USA już niedługo jego kraj nie będzie miał wyboru – będzie musiał zamykać meczety. Bo chociaż każdy Amerykanin z bólem serca myśli o zlikwidowaniu instytucji kultu religijnego, nie można godzić się na „różne złe rzeczy”, które dzieją się w niektórych z nich.

Przed zamachami w Paryżu Trump głosił, że Stany Zjednoczone muszą zacząć na serio bombardować Państwo Islamskie, w szczególności zaś zniszczyć zasoby ropy naftowej, którymi zawładnęło. Teraz zmienił zdanie. We wtorek wyjaśnił, że Amerykanie nie mają wyboru i muszą zacząć zamykać meczety, gdyż „dzieją się naprawdę złe rzeczy i dzieją się one szybko”. Prezydentowi Barackowi Obamie zarzucił, iż „nie rozumie właściwie niczego”.

Oprócz zamknięcia meczetów oraz odcięcia imigrantom dróg ucieczki z Bliskiego Wschodu, dalsze refleksje Trumpa nie są specjalnie oryginalne. W tłumach ludzi uciekających przed wojnami i terrorystami Trump widzi przede wszystkim przestępców. Udzielenie im pomocy według polityka Republikanów może zakończyć się masakrą, skoro do przeprowadzenia zamachów takich jak w Paryżu wystarczyło kilka osób.

– Potrzeba prawdziwego przywództwa, w kraju i na świecie – zakończył Trump, sugerując, że najlepiej oddać przywództwo właśnie w jego ręce. Razem z prawem do zamykania każdej instytucji, która akurat mu się nie spodoba. Sugerowaną przez CIA totalną inwigilacją też właściwie nie pogardzi, a i z pomysłu bombardowań właściwie się nie wycofuje. Czego się przecież nie robi, żeby ratować demokrację i prawdziwą wolność, prawda?

[crp]
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sąd bardzo wyrozumiały dla kamienicznika. Skazany za próbę oszustwa nie pójdzie do więzienia

Josef Lew, „rzutki biznesmen” robiący interes na poznańskich nieruchomościach,…