Prezydent Donald Trump nakazał likwidację szkoleń antyrasistowskich dla administracji centralnej Stanów Zjednoczonych, gdyż jego zdaniem „prowadzą do podziałów i są antyamerykańskie”. Wziął też udział w wyborczym wyścigu na popieranie izraelskiego reżimu apartheidu: ogłosił triumfalnie, że Serbia przeniesie swą ambasadę z Tel-Awiwu do Jerozolimy (Al-Kuds), a Kosowo nawiąże stosunki dyplomatyczne z państwem żydowskim.

Komunikat Białego Domu na temat szkoleń jest bezapelacyjny: „W niektórych przypadkach te szkolenia posunęły się do twierdzenia, że rasizm jest zakorzeniony w wierze, że Ameryka jest ziemią wielkich możliwości, albo w przekonaniu, że miejsca pracy powinny być przyznawane osobom najlepiej wykwalifikowanym.” Administracja ma „upewnić się, że agencje federalne przestały wydawać dolary podatników na finansowanie tych seansów propagandy.”

Prezydent Trump wydał to rozporządzenie w sytuacji, gdy jego krajem od maja wstrząsają bezprecedensowe protesty przeciw rasizmowi policji i państwa. Często przepowiada, że w wypadku wygranej jego konkurenta z Partii Demokratycznej Joe Bidena Stany Zjednoczone „całkiem” zmienią się w „widowisko ognia i krwi” prowokowanym jego zdaniem przez „skrajną lewicę” i „wewnętrznych terrorystów”.

Jednocześnie podjął walkę na odcinku najszerszego poparcia dla interesów Izraela, w czym Joe Biden zdaje się go wyprzedzać. Pochwalił się szeroko, że doprowadził Serbię do przekonania, że należy przenieść swoją ambasadę z Tel-Awiwu do anektowanej Jerozolimy, jak zrobiły Stany Zjednoczone, uznając w ten sposób izraelską politykę okupacji i kolonizacji Palestyny. Stało się to przy okazji umowy zawartej w Waszyngtonie między Kosowem a Serbią na temat „normalizacji gospodarczej” między tymi krajami. Serbia będzie pierwszym krajem europejskim, który pójdzie śladem USA w tej kwestii. Również Kosowo ma nawiązać stosunki z Izraelem. Oba kraje dostaną dofinansowanie i ułatwienia na rynku amerykańskim.

Na osiem tygodni przed wyborami Joe Biden wyprzedza Trumpa w sondażach średnio o 9 proc.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…