Zorganizowana na zapuszczonym peronie w Końskich ceremonia podpisania przez prezydenta Dudę ustawy Kolej plus stała się dobrą okazją dla ludzi Platformy do publicznych zmagań w konkurencji o najbardziej kretyński tweet dnia. Broniący na co dzień zażarcie demokracji, urządzili igrzyska kpin i pogardy, a to z peronu , gdzie od dziesięciu lat na zajrzał pociąg, a to z kiepskiej imprezy. Jak widać pięć lat totalnej opozycji Platformy i jej pudrowanej wielkomiejskiej kandydatki nie nauczyły kompletnie niczego. Zamiast próby puszczenia oczka do powiatowego elektoratu mamy bardzo niesmaczne końskie żarty. Merytorycznej krytyki w tym zero. Jakie Platforma ma propozycje na kolej? Kto wie, może dobrze, że ich nie przedstawia, bo wtedy byłby dopiero kabaret.

Wróćmy jednak do Końskich, gdzie wizycie Andrzeja Dudy towarzyszyły tłumy mieszkańców spragnionych powrotu kolei. To nie kto inny, jak rządzące jedenaście lat temu w Świętokrzyskim Platforma i PSL zaorały kolej w Końskich. Takich miejsc na mapie Polski jest znacznie więcej. Na Mazowszu chociażby położone wzdłuż świeżo zmodernizowanego odcinka magistrali kolejowej Warszawa – Białystok, gminy Zaręby Kościelne i Szulborze Wielkie, gdzie również od jedenastu lat ludzie odcięci są od świata.

Kolej plus nie jest genialnym lekiem na wszystkie problemy kolei oraz mieszkańców od niej odciętych. Trudno jednak kontestować ustawę, która bodaj od dwudziestu lat jest pierwszą próbą powstrzymania likwidacji pociągów w takich miastach jak Końskie. W założeniu nowe przepisy mają zachęcać finansowo samorządy do odbudowy zdegradowanych linii oraz przywracania lokalnych pociągów na granicach województw. Zobaczymy, czy w ślad za ustawą rząd wyłoży konkretne pieniądze na realizację programu. Zagrożeń jest wiele. Jednak lepiej jest robić cokolwiek, niż nic.

Platforma i PSL nie mają wiele do zaoferowania wykluczonym transportowo ludziom. Tym którym jeszcze nie zlikwidowali pociągów podwyższają ceny biletów i redukują liczbę połączeń. W lutym Koleje Mazowieckie, spółka zarządzana w sposób iście pańszczyźniany przez kacyków z PSLu, wywindowała ceny biletów do granic absurdu. Teraz za przejazdy po Mazowszu kolejami Struzika płacimy więcej niż w pośpiesznych pociągach PKP Intercity. Mazowsze ma najdroższego kolejowego przewoźnika regionalnego w Polsce! Waży się los trzy z czterech par połączeń Poznań – Kutno, uruchamianych przez Koleje Wielkopolskie. Fala oburzenia obiegła media, gdy woj. warmińsko-mazurskie podjęło decyzję o likwidacji zastępczych autobusów na trasie Olsztyn – Braniewo. To dzieje się tu i teraz, w samorządach rządzonych przez PO – PSL.

Jak bardzo te partie odkleiły się od rzeczywistości można było zobaczyć na ostatniej sesji Sejmiku Mazowsza, gdzie omawiana była drastyczna podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich. Spółka skupiała się na procentowym wymiarze podwyżki, skrzętnie uciekając od porównania swojego cennika z taryfami innych przewoźników regionalnych. Analiza kwotowego wymiaru podwyżki wzbudziła ślepą furię wiceprezesa spółki Dariusza Grajdy, nominata PSL-u i jednocześnie wiecznego kandydata tej partii na radnego czy posła.

Śmieszki Szłapki i Nowaka z peronu w Końskich oraz podwyżki Struzika nie pomogą opozycji wygrać wyborów. Już za trzy miesiące PO i PSL boleśnie zderzą się z rzeczywistością. Wtedy dopiero będzie beka!

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Na rządzonym przez PIS Podkarpaciu też wesoło nie jest, np Rzeszów – Jasło i Przeworsk – Stalowa Wola, a na remontowanej linii przez Mielec mają jeździć 3 pary. Oczkiem w głowie jest Kolbuszowa, bo Krzaklewski był z Kolbuszowej i kolejka na lotnisko w Jasionce.

 2. Szczerze mówiąc trudno powiedzieć, kto lepiej dba o transport… Fakt, PiS trafnie zdiagnozował sporo problemów, ale… na tym się skończyło. Połączenia autobusowe i kolejowe leżą tak samo w samorządach rządzonych przez PiS i PO/PSL, a ustawy mające rozwiązać problem wykluczenia komunikacyjnego pisane są taki sposób, by nikt z nich nie skorzystał. Wystarczy sięgnąć do ostatniej i zerknąć na losy PKSów w całym kraju.

 3. Napiszę tylko tyle — PIS za pojedyncze rzeczy lubię a za WIELE innych nie ale PO ORGANICZNIE NIENAWIDZĘ!!!! Mógłbym się rozpisać za co ich nienawidzę ale wystarczy jedno słowo — nie cierpię ich za BUCOWATOŚĆ do kwadratu!!!!!

  1. To jest to! Właśnie stworzyłeś wzór komentarza zawierającego nienawistne treści! Zauważyłem, ale nie powiadomię Was o tym.

  2. Nic takiego co było znane wcześniej nie napisał, kolego xyz. .

  3. @Fago

   Nie o treść chodzi, lecz o formę. Treści zresztą tu mało, dominuje funkcja, czyli wyrażenie negatywnych emocji. Natomiast forma zasługuje na uwagę, bo to uniwersalna wypowiedź hejterska. Zamiast PO możesz tu podstawić cokolwiek i za każdym razem zadziała. Pozdrawiam serdecznie!

  4. To tak, tyle że ja z treścią się zgadzam co do tego co Ziom napisal a tak każda wypowiedź jakoś można przypasować.. Zaznaczam że ja do niczego nie nawoluje

  5. Ad. XYZ
   „Nie o treść chodzi, lecz o formę. Treści zresztą tu mało, dominuje funkcja, czyli wyrażenie negatywnych emocji. Natomiast forma zasługuje na uwagę, bo to uniwersalna wypowiedź hejterska”………..
   Odpowiem ci pewnym rysunkiem Mleczki, opowiem ci go:
   Miejsce akcji – ulica
   Osoby – pewna pani, ojciec z synem
   Clou – ojciec podchodzi do pani i unosi sukienkę, ukazuje się goła du.pa, ojciec wskazuje synowi palcem ową du.pę i mówi: to jest i tak wygląda du.pa i niech nikt ci synku nie wmawia, że jest inaczej!!!!

   Często gęsto drogi mądralo XYZ należy określać rzeczy, sytuacje, zjawiska lub ludzi takimi jakie one są a nie bawić się w skomplikowane gierki słowne — du.pa jest du.pą a PO to „BUFONIASTE BU.CE” do kwadratu.
   Serdecznie pozdrawiam.
   Ps. A ty jakbyś określił hołotę spod flagi PO?

  6. @ Ziomekp.1

   Odpowiadając na Twoje pytanie: ja po prostu się z nimi nie zgadzam. Nie zgadzam się z ich podejściem do transportu publicznego, do przeciwników politycznych i do całej masy innych spraw, o których ten artykuł nie mówi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewybuch Budanowa

Przez dwa tygodnie polska i międzynarodowa opinia publiczna bombardowana była wprost rozma…