Przy aplauzie większości deputowanych Parlament Europejski zadecydował o nałożeniu na Janusza Korwin-Mikkego kary pozbawienia miesięcznego wynagrodzenia oraz zawieszenia w prawach europosła. To efekt skandalicznych wypowiedzi lidera partii Wolność, który na początku marca zasugerował, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn.

facebook.com/janusz.korwin.mikke

O ukaraniu Korwina poinformował przewodniczący PE Antonio Tajani.  Deputowany z Polski został pozbawiony diet poselskich na okres 30 dni oraz zawieszony w działalności poselskiej na taki sam okres . Polityk nie będzie mógł również występować publicznie jako reprezentant zgromadzenia; zakaz, który obejmuje m.in. konferencje i fora międzynarodowe będzie obowiązywał przez rok. Parlament chce w ten sposób zakomunikować Korwinowi, że w zdecydowana większość jego członków odcina się od jego obrzydliwych poglądów i uważa go za persona non grata w Brukseli i Strasburgu.

Co takiego wywinął idol młodych wolnorynkowców znad Wisły? 1 marca, podczas debaty na temat konieczności wyrównania niesprawiedliwych dysproporcji w zarobkach pomiędzy kobietami a mężczyznami, Korwin wygłosił pełne kłamstw i chłopięcych wyobrażeń przemówienie. Stwierdził m.in. że kobiety powinny zarabiać mniej „bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”.

Z wnioskiem o nałożenie kary na seksistę z Polski wystąpiła oficjalnie Europejska Partia Socjalistów. W sieci pojawiła się również petycja o usunięcie Korwina z PE. Podpisało ją dotychczas kilkaset tysięcy osób ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Niestety Parlament Europejski nie przewiduje procedur umożliwiających odebranie mandatu deputowanemu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Porównywać K i M, to tak, jak kota i psa. Każde inteligentniejsze w „swoich” dziedzinach. Korwin popełnił bezmyślne uogólnienie. Jednak ta kara do twardy dowód na DEGRENGOLADĘ biurokracji unijnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…