Share Button

Przy aplauzie większości deputowanych Parlament Europejski zadecydował o nałożeniu na Janusza Korwin-Mikkego kary pozbawienia miesięcznego wynagrodzenia oraz zawieszenia w prawach europosła. To efekt skandalicznych wypowiedzi lidera partii Wolność, który na początku marca zasugerował, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn.

facebook.com/janusz.korwin.mikke

O ukaraniu Korwina poinformował przewodniczący PE Antonio Tajani.  Deputowany z Polski został pozbawiony diet poselskich na okres 30 dni oraz zawieszony w działalności poselskiej na taki sam okres . Polityk nie będzie mógł również występować publicznie jako reprezentant zgromadzenia; zakaz, który obejmuje m.in. konferencje i fora międzynarodowe będzie obowiązywał przez rok. Parlament chce w ten sposób zakomunikować Korwinowi, że w zdecydowana większość jego członków odcina się od jego obrzydliwych poglądów i uważa go za persona non grata w Brukseli i Strasburgu.

Co takiego wywinął idol młodych wolnorynkowców znad Wisły? 1 marca, podczas debaty na temat konieczności wyrównania niesprawiedliwych dysproporcji w zarobkach pomiędzy kobietami a mężczyznami, Korwin wygłosił pełne kłamstw i chłopięcych wyobrażeń przemówienie. Stwierdził m.in. że kobiety powinny zarabiać mniej „bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”.

Z wnioskiem o nałożenie kary na seksistę z Polski wystąpiła oficjalnie Europejska Partia Socjalistów. W sieci pojawiła się również petycja o usunięcie Korwina z PE. Podpisało ją dotychczas kilkaset tysięcy osób ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Niestety Parlament Europejski nie przewiduje procedur umożliwiających odebranie mandatu deputowanemu.

Share Button

4 komentarze

 1. Antal Falk napisał:

  No…. W końcu ktoś durniowi przyłoił… Tak trzymać.

 2. sru napisał:

  głupota kosztuje

 3. Nikt napisał:

  Powinni wariata wyrzucić całkowicie

 4. nikt-xxx napisał:

  Porównywać K i M, to tak, jak kota i psa. Każde inteligentniejsze w „swoich” dziedzinach. Korwin popełnił bezmyślne uogólnienie. Jednak ta kara do twardy dowód na DEGRENGOLADĘ biurokracji unijnej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*