Jarosław Jakimowicz 2 maja, w Święto Flagi, na ulicy w Belwederskiej w Warszawie zerwał z budynku tęczową flagę, a nagranie zamieścił w sieci. Krzesło, którego użył do tego aktu wandalizmu, wystawione zostało obecnie na aukcji. Dochód zostanie przeznaczony na Fundację po DRUGIE, pomagającą osobom ze środowisk LGBT.

Jarosław Jakimowicz to celebryta obecnie współprowadzący razem z Magdaleną Ogórek program ,,W kontrze’’ na antenie TVP Info. Niedawno przypomniał światu o sobie wyrażając publicznie satysfakcję z powodu choroby żony Tomasza Sekielskiego: „BARDZO SIĘ CIESZĘ ŁOBUZIE, ŻE CIERPISZ TY, TWOJA RODZINA, ŻONA. Za to, co zrobiłeś podły łobuzie mojej rodzinie. Ty dziennikarz? Zwykły łobuz, który razem tą kreaturą Krysiakiem próbowali zniszczyć nam życie. Jest jeszcze parę osób np. z „Uwaga TVN” Dorota Pawlak, na których ból spokojnie czekam. Za te krzywdy i kłamstwa i manipulacje zasłużyliście’’.

Do zdarzenia doszło 2 maja, w Święto Flagi, na ulicy w Belwederskiej. Na nagraniu podchodzi do patrolu policji, prosząc o pomoc. Gdy policjanci odmawiają, wchodzi do jadłodajni Smak Curry, którą uprzednio, przed wejściem do lokalu, nazwał ,,zaprzyjaźnioną knajpą indyjską’’. Pyta obsługę, czy może pożyczyć krzesło na trzy minuty. Gdy ta się zgadza, Jakimowicz zabiera rzeczony mebel. Wykorzystuje je do zdjęcia symbolu praw osób LGBT. Następnie wyrzuca flagę w krzaki, uprzednio nazwawszy gównem.

Pracownicy ,,zaprzyjaźnionej’’ knajpy, nie wiedzieli, kim jest Jakimowicz, a pożyczyli mu krzesło, bo po prostu pomagają ludziom.

Cała historia znalazła pozytywny finał. Restauracja podarowała krzesło redakcji AszDziennika, prosząc, by ta zrobiła z niego dobry użytek. Dziennikarze portalu wystawili je na aukcji charytatywnej na Aleggro. Cały dochód trafi do Fundacji po DRUGIE i przeznaczony zostanie na tworzenie mieszkań interwencyjnych dla osób młodych osób LGBT+. Fundacja ta zajmuje się prowadzeniem mieszkań treningowych oraz właśnie mieszkania interwencyjnego. Ten drugi projekt prowadzony jest przez cztery organizacje: Kampanię Przeciwko Homofobii, Stowarzyszenie Lambda, Stowarzyszenia My, Rodzice oraz Fundację po DRUGIE.

Jak czytamy w opisie zbiórki: ,,Jest wygodne, ma cztery nogi, nie chwieje się, zostało pokrzywdzone przez Jarosława Jakimowicza. Doskonale sprawdzi się w domu, biurze, na balkonie albo działce. Może zastąpić wam drabinę i posłużyć do wywieszenia tęczowej flagi. A przede wszystkim pomoże osobom LGBT+ w kryzysie’’.

Zbiórka kończy się 13 maja o godzinie 12:31. W momencie pisania tego tekstu 21 osób złożyło łącznie 27 ofert, a bieżąca cena krzesła wynosi 1900 złotych.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Nowy premier Macedonii: krok bliżej do Wielkiej Albanii?

25 stycznia premier Macedonii Północnej, Dimitar Kovacevski, podał się do dymisji. Jego mi…