Jacek Kurski jednak zostaje w telewizji. Przynajmniej do momentu, gdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na nowego prezesa TVP.

Były już prezes TVP, Jacek Kurski / wikipedia commons
Były już prezes TVP, Jacek Kurski, pozostanie prezesem tymczasowym przynajmniej do października / wikimedia commons

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że uchwała o odwołaniu obecnego prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego wejdzie w życie dopiero w dniu, gdy zostanie rozstrzygnięty konkurs na jego następcę. To zaś ma nastąpić do 15 października. Do tego momentu telewizją nadal będzie zarządzał Kurski. Nie sprawdziły się spekulacje, że stanowisko prezesa w najbliższym czasie oebjmie była dyrektor telewizyjnej Jedynki Małgorzata Raczyńska.

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego po wysłuchaniu przedstawionych przez niego informacji o sytuacji w TVP, na wniosek posłanki PiS Joanny Lichockiej. Jak ujawnił Juliusz Braun, za odwołaniem głosowali także on sam, Elżbieta Kruk i Krzysztof Czabański. Jednak na kolejnym posiedzeniu Rady przegłosowano nową uchwałę, na mocy której Kurski tymczasowo pozostanie prezesem Telewizji Polskiej. Będzie też mógł wystartować w konkursie na nowego prezesa i, jak powiedział Czabański, „jak każdy uczestnik konkursu ma szansę go wygrać”.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rajd ku czci zapomnianych partyzantów

W okolicach Radomska odbył się Rajd Rowerowy Śladami Walk Gwardii Ludowej i Armii Ludowej …