Liberałowie pod wodzą Katarzyny Lubnauer dostarczają społeczeństwu kolejnych argumentów za oddaniem głosu na PiS. Nowoczesna proponuje dewastację największego programu socjalnego w historii III RP. 500 zł na dziecko miałoby zostać zastąpione niższym świadczeniem, z którego wykluczone byłyby osoby nie osiągające innych dochodów.

Paulina Hennig-Kloska w otoczeniu kolegów z .N / facebook.com/PaulinaHennigKloskaNowoczesna

Leszek Balcerowicz powraca w nowych, a raczej „nowoczesnych” szatach. Portal OKO.press poprosił posłankę Paulinę Hennig-Kloskę (.N) o uszczegółowienie pomysłu na zastąpienie świadczenia 500 zł na dziecko zwrotem podatku. „Zamiana zasiłku na ulgę podatkową ma zachęcić Polaków do aktywności zawodowej, bo jako Nowoczesna chcemy Polski aktywnej i bogatej, a nie żyjącej na zasiłkach. Możemy to zrobić tak, jak w 500 plus, Polacy dostawaliby pieniądze na konta co miesiąc. Ulga podatkowa wypłacana wraz z wynagrodzeniem” – powiedziała parlamentarzystka Nowoczesnej.

Co ciekawe, posłanka jest przekonana, że Polacy pozwolą sobie odebrać świadczenie i będą zadowoleni. „Jest zgoda społeczna, by zmodyfikować 500 plus tak, by było bardziej sprawiedliwe i zachęcało do aktywności zawodowej” – wypaliła Hennig-Kloska.

Czy pomysł pogrobowców Balcerowicza jest bez wad? Ależ skąd. Mankamenty dostrzega również rozmówczyni OKO.press. Jednym z nich jest obciążenie właścicieli firm papierkową robotą. „System rozliczeń przez firmy konsultujemy z przedsiębiorcami. Zdajemy sobie sprawę, że to nakłada na nich większe obciążenia. Wymaga też zmian w oprogramowaniu finansowo-księgowym” – zapowiedziała posłanka Nowoczesnej.

250 zł na dziecko otrzymywać ma każde gospodarstwo posiadające potomka, bez względu na ogólną liczbę dzieci. To oczywiście krok w dobrą stronę, jednak Nowoczesna szukając oszczędności sięga do kieszeni obywateli w najcięższym położeniu materialnym. Wystarczy bowiem, że rodzina przestanie osiągać dochody, aby straciła całe świadczenie. Nowoczesna taki mechanizm nazywa „sprawiedliwym społecznie”.

Celem proponowanych zmian mają być również, a jakże, oszczędności budżetowe. Program nazwany Aktywna Rodzina kosztować będzie 7 mld złotych mniej niż Rodzina 500 plus.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie OKO.press.

 

 

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Pani Kloska zapomniała tylko dodać, że 250 plus należy się wszystkim, co zarabiają powyżej średniej krajowej. A reszta z czystym sumieniem może zdychać. Rację mieli starożytni twierdząc, że bogaty nigdy biednego nie zrozumie. A w .Nowoczesnej jacyś biedni są?

 2. Dawać nierobom co grosza podatku nie płacą.!
  Jaki budżet to wytrzyma!
  Kształtujemy postawy .roszczeniowe, wychowując pokolenie kombinatorów i oszustów.vPodatku nie zapłacę ale państwo ma dać! Tyle tylko, że państwo bez podatków nic nie ma. To tak trudno zrozumieć.

 3. Czy ktokolwiek ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia co do Nowoczesnej i list zjednoczonej opozycji z udziałem lewicy . Lewica do sejmu wróci jeśli przedstawi konsekwentnie lewicowy program. na czele z postulatami gwarancji bezpieczeństwa socjalnego obywateli.Prawa mniejszości, ekologia są istotne, ale należy skupić się na priorytecie.

 4. Cała redakcja powinna udać się pod siedzibę rządu i potupać razem z nowoczesnymi…
  Może w obronie skorumpowanych sądów i sędziów damskich bokserów ukrywających się za immunitetem? Czy TK, który ni razu nie wydał werdyktu zgodnie z tzw. interesem/sprawiedliwością społecznym…
  A w interesie najbogatszych – to dość często…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…