Kadr z materiału umieszczonego na portalu YouTube przedstawiający norki w klatce.

Wczoraj hodowcy z kilku województw udostępnili fermy „dla zwiedzających”. Chcą pokazać, że obrońcy zwierząt nie mają racji i że życie zwierząt na fermie to bajka.

Kadr z materiału umieszczonego na portalu YouTube przedstawiający norki w klatce.
Kadr z materiału umieszczonego na portalu YouTube przedstawiający norki w klatce.

80 procent ferm znajduje się na terenie województw: małopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i wielkopolskiego. To tam hodowcy postanowili wyjść z inicjatywą „otwartych ferm”. Pomysł jest przerażający, nie tylko dlatego, że promuje przemysł zabijania na futra, ale już przez sam dodatkowy stres, który hodowcy zafundują umęczonym zwierzętom.

Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych uważa natomiast, że pomysł jest przedni. I że ludzie przekonają się, że właściciele ferm nie mają nic do ukrycia. A także, że warunki, w jakich przetrzymywane są zwierzęta, są dobre. Innego zdania są przedstawiciele organizacji prozwierzęcych. Wiedzą, że hodowcy robią teraz wszystko, żeby w nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt nie znalazł się zakaz prowadzenia ferm i gorączkowo szukają poparcia.

– To, co dzieje się, kiedy na fermie jest pełna obsada zwierząt, a pracownicy nie wiedzą, że są nagrywani, można zobaczyć na filmach publikowanych m.in. przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki – powiedział dla PAP Krzysztof Witalewski z OK. – Lokalni urzędnicy i dziennikarze zobaczą specjalnie przygotowane i wysprzątane obiekty, ze świeżo wywiezionymi odpadami. Jeśli nie mają wiedzy na temat potrzeb gatunkowych norek, mogą łatwo uwierzyć zapewnieniom właściciela, że zwierzęta które widać na fermie są w dobrym stanie. W kwietniu, w okresie przed wykotem, na fermie znajduje się tylko stado podstawowe, gdyż jak co roku, 90 proc. zwierząt zostało zabitych na początku zimy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…